امروز دوشنبه 17 مرداد 1401

تاریخ انتشار : دوشنبه 17 آبان 1395 - 00:07
سریال پایان ناپذیر مگان در شاهین شهر ! شهردار در سودای خرید مگان جدید !
سریال پایان ناپذیر مگان در شاهین شهر ! شهردار در سودای خرید مگان جدید !

سال ۹۱ بود که از شهردار آن زمان جناب آقای نفری به خاطر خرید خودروی مگان انتقاد نمودیم و بیان کردیم وقتی شهردار دارای یک خودرو مناسب پژو پارس دنده اتوماتیک موتور زانتیا است چه لزومی دارد که یک خودرو مگان خرید نماید ؟!

همان زمان برخی مسئولینی که با حمایت خود از این اقدامات ، روحیه اشرافیگری را در این شهر نهادینه نمودند  ، میگفتند مگر خودرو مگان چه اشکالی دارد ؟! 

هرچه از سخنان امام خمینی و رهبر انقلاب در مورد ساده زیستی مسئولان و زندگی کردن مانند اقشار پائین جامعه آدرس آوردیم ، گوش شنوایی نبود !!! و در جواب میگفتند خودرو مگان مسئله چندان اهمیت داری نیست ! 


هر چه گفتیم این روحیه باعث هزاران انحراف دیگر میشود باز گوش شنوایی نبود ! 

بعدها از کنار همین خودرو مگان ، صدها مطلب دیگر نیز خارج شد مثل استخدامیهای فامیلی ، عدم سکونت در شهر ، سفره های اشرافی برای مسئولین و ریخت و پاش بیت المال ، حیف و میل بیت المال در پروژه های شهرداری و .....

عدم جلوگیری از آن سنگ بنا الان باز خود را عیان نمود و شهردار کنونی جناب آقای امیری در حالیکه از عمر خودرو مگان ۴ سال میگذرد در فکر خرید یک خودرو مگان جدید است .

طبق مصوبه شورای شهر قرار است که خودرو مگان فروخته شود و یک خودرو نو خریداری گردد . 

این در حالی است که شهرداری شاهین شهر با بحران مالی دست و پنجه نرم میکند و حتی برای تامین هزینه های جاری خود اقدام به دریافت وام نموده است . 
 رهبر انقلاب بارها در مورد پرهیز مسئولین از این ریخت و پاشها هشدار داده اند . 

 

رهبر انقلاب در ۲۳ مرداد ۱۳۷۰ فرمودند : 

 

اندازه نگهداريد؛ دولت مخارجش زياد و سنگين است. مخارج سنگين دولت منجر به اين مى‌شود كه مثلاً در فلان بخش سوبسيد را بردارند...
اگر مبلغى از مخارج دولت، عبارت از تغيير دكوراسيون اتاق مدير كل و معاون وزير و وزير و فلان مسؤول قضايى و فلان مسؤول در بخشهاى گوناگون ديگر باشد، اين جرم و خطاست. اگر يكى از مخارج دولت اين باشد كه فلان تعداد ماشين جديد بياوريم و بين دستگاهها تقسيم بكنيم، ما حق نداريم اين را جزو مخارج دولت حساب كنيم و به حساب آن از سوبسيد مردم بزنيم. نه، اين خلاف است. براى اين كارها حد بگذاريد. دستگاهها بايد بخشنامه كنند و در مورد اين تغيير دكوراسيونها و تغيير خانه‌ها و خرجهاى اضافى حدى معين بكنند.


در تصویب این مصوبه متاسفانه ده نفر از اعضای شورای شهر به آن رأی دادند و فقط حجت الاسلام بیدرام ، رئیس شورای شهر به آن رأی مخالف داده است و قاطعانه نیز مخالفت نموده است .

متاسفانه عدم توجه مسئولین به هشدارهای رهبری در دهه هفتاد نسبت به عدم تجمل گرای و اشرافیگری در مورد خودرو و رفت و آمد و دفاتر آنها کار را به جایی رساند که اکنون روزی نیست که در خبرها از اختلاس و دزدی میلیاردی تا فیشهای حقوقی نجومی تا املاک واگذار شده نجومی ، چه از مسئولین اصولگرا و چه اصلاح طلب خبری منتشر نشود !!! جالب است که همه هم در زبان از امام خمینی و رهبر معظم انقلاب دم میزنند ولی در عمل خیلی به این آرمانها پایبند نیستند !

رهبر انقلاب در دهه هفتاد در سخنانی تکان دهند ، فرمودند : 

گاهى از جاهايى گزارشهاى نوميدكننده‌يى مى‌رسد و در برخى موارد انسان واقعاً عرق شرم بر پيشانيش مى‌نشيند؛ رعايت كنيد. سؤال مى‌كنيم كه چرا ماشين لوكس و نو و مدل بالا؟ مى‌گويند كه اشكال امنيتى داريم! چه اشكال امنيتى؟! آقايان مسؤول در شوراى امنيت كشور يا جاهاى ديگر، بنشينند معين كنند و مسأله را در جايى ببُرند؛ من هم اگر بايد دخالت كنم، بگوييد در جايى دخالت كنم. اين چه وضعى است كه همين‌طور بى‌حساب و كتاب جلوى هر وزارتخانه و اداره‌يى، دهها ماشين به رنگهاى گوناگون متعلق به مسؤولانِ آن‌جا به چشم مى‌خورد؟! چه كسى چنين چيزى را گفته است؟

… من الان اعلام مى‌كنم و قبلاً هم نوشتم و اين را گفتم كه آن وقتى كه آقايان امكانات شخصى دارند، حق ندارند از امكانات دولتى استفاده بكنند. اگر ماشين داريد، آن را سوار شويد و به وزارتخانه و محل كارتان بياييد؛ ماشين دولتى يعنى چه؟ واللَّه اگر من از طرف مردم مورد ملامت قرار نمى‌گرفتم كه مرتب ملاحظه‌ى جهات امنيتى را توصيه مى‌كنند، بنده با ماشين پيكان بيرون مى‌آمدم.

به حد ضرورت اكتفا كنيد و اندازه نگه داريد؛ اينها ما را از مردم دور مى‌كند، روحانيون را از مردم دور مى‌كند. روحانيون، به تقوا و ورع و بى‌اعتنايى به دنيا در چشمها شيرين شدند. بدون ورع و بدون دورانداختن دنيا، نمى‌شود در چشمها شيرين ماند. مردم رودربايستى ندارند؛ خدا هم با كسى رودربايستى ندارد.

… مگر خدا با من و شما قوم و خويشى دارد؟ مگر خدا با جمهورى اسلامى و با اين اسم قوم و خويشى دارد؟ من و شما هستيم كه بايد معين كنيم اين جمهورى، اسلامى است، يا اسلامى نيست؛ اين هم در رفتار ماست.»

(بیانات در جمع کارگزاران نظام، 23 مرداد 1370)

 

البته در این اوضاع وا أسفا ، رویش های انقلاب هم وجود دارند که در  همین شهر خودمان در چند سال گذشته که شعارهای عدالتخواهانه رنگ و بوی تازه ای گرفت چند تن از مسئولین بر مشی ساده زیستی و مبارزه با تجمل گرایی و اشرافیگری ، بر مسند مسئولیت نشستند و روزنه های امید را همچنان زنده نگه داشتند .

 

برای مطالعه بیشتر به لینکهای زیر مراجعه کنیدکنید

 

http://shahin-shahr.net/content/page/paper/298

 

http://shahin-shahr.net/content/page/paper/304

 

http://shahin-shahr.net/content/page/paper/306

 

برچسب ها :
احسان
|
جمعه 19 آذر 1395 - ساعت : 14:37
با سلام.ضمن تقدیر و تشکر از زحمات جناب آقای شهردار ( مهندس امیری). به اطلاع مردم شریف شاهین شهر می رسانم که جناب شهردار از 10 درصد امکاناتی که یک شهرداری در اختیار شهردار قرار می دهد استفاده نکرده است. در عوض ایجاد اعتبار، تکمیل پروژه ها و هزاران کار جدید را در دستور کار خود و شهرداری قرار داده است . پیشنهاد اینجانب به عنوان یک شهروند حمایت از شهردار و استفاده از تفکر ایشان در بهبود و ارتقای شهر شاهین شهر می باشد. جناب آقای مهندس امیری از شهرداران جوان، تحصیلکرده، با تجربه و کاردان بوده که در سالیان گذشته توانایی های خود در امور مربوط به شهرداری را اثبات نموده است.

فا میل شورا
|
دوشنبه 8 آذر 1395 - ساعت : 20:16
چه کسی میگوید شورا کار نکرده شورای فعلی حداقل چهار صد نیرو در سازمان پارکها و با ز یافت در این دوره بکار گرفته و بدون اینکه کاری داشته باشند حقوق میدهد جوری که خود بکار گرفته شدگان با تمسخر میگند عجب حالی میکنیم حقوق بدون کاراونوقت هی بگید شورا کار نکرده بی انصافا

پاسخ ها
ناشناس
|
پنج شنبه 11 آذر 1395 - ساعت : 09:18
الحق و الانصاف که راست میگی . خدا پدر و مادرت را بیامرزه .
دلواپس شهر
|
شنبه 6 آذر 1395 - ساعت : 18:05
نه عزیزم دلم برای خودم واو تنگ نشده است از این به تنگ امدم که این شورا ودو شهردار محترمشان نتوانستند یک دهم کارهای او را در چهار سال این دوره با این همه شعارهای تو خالی انجام دهند چیزی که اگر گوش شنوا داشته باشید تو شهر مردم می پرسند وپا سخی دریافت نمی کنند انشا الله در انتخابات معلوم میشود چقدر مردم راضیند از شورا و شهرداری

کارمند شهردار زیاد دی
|
پنج شنبه 20 آبان 1395 - ساعت : 21:48
کاش جناب نفری عزیز دو باره بر می گشت وسکان شهر را بدست می گرفت به خدا قسم شهردار خوب و تحول خواهی بود نمیدانم موضوع مورد نظر شما چه ارتباطی با او دارد شهر به وی مدیون است اگر زیر ساختهای شکل گرفته زمان او انجام نشده بود دیگر با این اوضاع کنونی در حد یک ارزو میماند شما هم نتوانستید ایشان را درک کنید هر چند ممکن است بخشی از ایراداتان به او وارد باشد که اقدامات اسا سی اش در شهر به ایرادش از جمله مگان سواری وی میچربید

پاسخ ها
ناشناس
|
دوشنبه 1 آذر 1395 - ساعت : 10:09
فک کنم شما هم دلتون برا خودتون تنگ شده ن برای آقای نفری
ناشناس
|
سه شنبه 2 آذر 1395 - ساعت : 18:48
آقای نفری پایه گذار همین خرید ماشین مگان بود ، غالب طرحهاش هم مشکل ساز شد ، مثل پل ولیعصر که الان سازمان بازرسی روش دست گذاشتهو یا ساختمان نگارستان که واقعا از لحاظ ساخت بسیار ایراد دارد و غالب مکان این ساختمان بزرگ پرت است
اکبر. م
|
پنج شنبه 20 آبان 1395 - ساعت : 19:35
بابا شما تازه خبر ندارید:
- قضیه پرداخت مبلغ ناچیز یک میلیارد هر سال به ....
- سفر کیش تمامی اعضای شورا به همراه شهردار
- کارت هدیه عید غدیر 500 هزار تومانی به بعضی همکاران
- پاداش هر 6 ماه به آقای .....
- پروژه ها و طرح های فامیلی مصوب شورا
- رانت های فامیلی در استخدام ها
- وام های بانک .... برای اعضا
- تعریف های جدید از ماموریت . برای ساماندهی فلافلی های بریم اهواز . برای .... بریم چین. برای ...... بریم شمال.
- خدا به فریادمان برسد

پاسخ ها
ناشناس
|
دوشنبه 1 آذر 1395 - ساعت : 10:12
مطالب ایشون واقعا صحت داره متاسفانه به عنوان مطلع عرض میکنم
ناشناس
|
سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت : 10:57
با با مگان چهار ساله دیگه تولید نمیشه

پاسخ ها
ناشناس
|
دوشنبه 1 آذر 1395 - ساعت : 08:20
مگان خریداری شده در پارکینگ نگارستان هست . کجای کاری !
اسحاق
|
سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت : 09:09
به نظرم امام جمعه شاهین شهر بایدبه شهردار تذکر دهد و از این کارها وی را بازدارد ، بالاخره امام جمعه هر شهر باید مطالبات رهبری را پیگیری نماید ، سخنان رهبری هم که کاملا واضح و روشن است

مجتبی
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 22:07
واقعا برا من سؤاله که چرا اینها با این همه توصیه رهبری و این همه حرف و حدیث نمی تونند از این موارد بگذرند ؟!!!

وحید ع
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 20:03
حالا در جواب میگن ماشین به خرج افتاده بود و ما به خاطر حفظ بیت المال ماشین را عوض کردیم و فکر می کنند ما احمق هستیم .
آخه منم یک پراید مدل 90 دارم و صبح تا شب باش دارم کار می کنم و به جز خرجهای جزئی تا حالا خرج آنچنانی نداشته
حالا اینها هم اگه درست از ماشین استفاده کرده باشند نباید خرج آنچنانی داشته باشد و خیلی از خرجهای پراید را هم ندارد زیرا که پراید کجا و مگان کجا !!!

ناشناس
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 19:38
حالا که شهردار ماشین جدید را نخریده بابا فقط شورا مصوب کرده

حسینی
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 18:56
دستگاههای نظارتی در این مسئله نمی توانند وارد شوند و جلوی این ریخت و پاشها را بگیرند ؟!!

کارمند شهرداری
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 18:56
من خیلی با ریخت و پاش یازده عضو پر خرج شورا موافق نیستم اما امروز شهردارای خیلی کو چیک استان و دیگر جاهای کشور از ماشینهای مناسب مثل مگان استفاده میکنند مگان برا شهردار شاهین شهر خیلی از مصادیق تجمل نیست

پاسخ ها
ناشناس
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 22:14
وقتی یک شهر کوچک مثل شاهین شهر شهردارش مگان سوار شود ، لابد مدیران تهران میگویند ما باید پورشه سوار شویم !!!

همین نگاه ها و عادی شدن ها باعث شده که مگان یک ماشین معمولی شود ، حقوق نجومی عادی شود ، واگذاری املاک میلیاردی عادی شود ، اختلاس تبدیل به معوقه بانکی شود و تازه آخر مسئولین هم میگویند ، این افرادی که فیش حقوقی نجومی گرفتند از ذخایر انقلاب هستند !!!!!!!!
یونس ک
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 15:39
به احتمال زیاد آقای امیری تا سال دیگر شهردار شاهین شهر است و بعد از انتخابات شورا در اردبیهشت ، شهردار جدید در شاهین شهر مسئولیت میگیرد ، حالا چه لزومی داشت در سال آخر شهردار مگان جدید بخرد و آسانسور درست کند

سید محمد
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 14:06
سلام علیکم
واقعا جای تاسف داره خوی اشرافی گری داخل همه مسئولین داره نفوذ میکنه.
مثلا یادم هست اقای حاجی هم تندر نود داشتن وقتی داشتن ماشین مدل بالا مد نبود.

پاسخ ها
ناشناس
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 14:11
آقای حاجی حتی کارهای مردم و رفت و آمد به شهرستانها را با خودرو شخصی خود که ال نود است انجام میدهد و خودرو ال نود که پولش را شهرداری داده کارهای دفتر نماینده با آن انجام میشود
ناشناس
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 14:15
ای کاش همه مسئولین مثل آقای حاجی در ساده زیستی بودند ، آقای حاجی در مجلس با اینکه میتواند خانه بسیار گرانقیمت دریافت کند و یا هتل بگیرد و مجلس هم هزینه اش را پرداخت نماید ، در دفتر کار و پشت کمدها استراحت میکند
تصاویرش را در لینک زیر ببینید
http://shahin-shahr.net/content/page/paper/1321
ناشناس
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 13:50
سلام
تمام این گفته ها دوستان درست وقتی ..... هزینه اینترنت شخصی منزلشونم .... پرداخت میکنه و... چی میشه کفت . ماها فقط خودمون رو خسته میکنیم اینا همه کار خودشونو میکنند.وسلام

پاسخ ها
ناشناس
|
سه شنبه 18 آبان 1395 - ساعت : 09:47
سلام مدیر سایت . چرا همه اش اسامی را .... نقطه چین میکنی . اگر منظورتون شفاف سازی و اطلاع رسانی پس نقطه چین دیگه چی هست بگذارید مردم افراد را بشناسند . چهار روز دیگه باز انتخابات هست و همین افراد یه کلاه قشنگ درست میکنن برای سر خلق و مردم هم با حافظه های ضعیف و ....
هادی ع
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 11:41
چطور میشه بعضی به این صحبتهای صریح و واضح رهبر توجه نمیکنند ؟!!!!!!!!
توجه نکردند که هر روز یک اختلاس رو میشه

ناشناس
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 11:16
بعدم اینکه ماشین شهردار مگان باشه قسمت کوچکی از ماجراست ، بیشتر آقایان مسول از ماشین های دولتی برای امورات شخصی استفاده می کنند . مثلا برخی معاونان همه پزو سوار هستند . آقایان .......
....
....
... الی ماشاء ا.. این قصه سر دراز دارد . تازه خیلی از مدیران هم هستند که با ماشین های استیجاری شهرداری بصورت تک نفره تردد می نمایند . در صورتی که وقتی توی این شهر این همه جوان تحصیل کرده هست چرا باید ماشین از اینجا بره اصفهان فلان شخص را از ته دنیا برداره بیاره و باز ظهر ببره . مگه قحط الرجال شده .

شهروند
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 08:49
برخی اعضا شورا بسیاری از امورات شخصی شان را با راننده های شورا و ماشین های شورا انجام می دهند . انگار راننده های شورا راننده شخصی آقایان هستند که استخدام کرده اند در صورتی که باید ازماشین های بیت المال فقط برای کارهای شورا و شهر و مردم استفاده بشه . این خانه ز پای بست ویران است ...... برید تحقیق کنید چند تا ماشین با راننده از صبح تا آخر شب برای شورا در حال دویدن هست .

ناشناس
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 08:39
فعلا که آقایان شورا .........عضو شورا به جزیره زیبای کیش برای پیشرفت شهر عزیمت نموده اند .

جواد م
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 07:44
واقعا این جملات رهبری که درج کردید باید سنگ را تکان دهد ، حالا اگر مسئولین به این جملات بی تفاوت هستند و در عین حال از رهبری هم دم میزنند ، نمیدونم دیگه چی بگم ، سکوت کنم بهتره ، فردا از من هم شاکی نشوند

چه فرقی میکنه
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 06:35
ای بابا دیگه ما بریدیم همش تقصیر این پدر فرهنگی شهرمونه که .......هیچ کاری نمی کنه ...
اینا اصلا به فکر جوون های بیکار نیستند که دارند چه زجری می کشند...
بعد فکر آسانسور و ماشین مکان هستند که خدای ناکرده.......

احمد
|
دوشنبه 17 آبان 1395 - ساعت : 02:16
همین که ماشین مدل بالاتر از مگان نخربدند خدا را شکر کنید .

پاسخ ها
مجید
|
جمعه 10 دی 1395 - ساعت : 13:10
خرید ماشین خارجی مصداق زیاده روی و ریخت پاش است و خیانت به کار و اشتغال ملی و زندگی طاغوتی است ریش و نماز ظاهری چاپلوسی ملاک عمل و قضاوت نیست رفتار عملی و روش زندگی ملاک است وقتی با پول بیت المال خودروی خارجی بخرند معلوم است زمین خواری و ارتشا و رشوه و زیاده روی و بخور بخور بزرگی براه افتاده و یا میافتد و چه کسی مسول است؟ اصلا چه کسی گفته مسوولین از بودجه دولتی ماشین بخرند؟؟مگر کارگری که مثلا شش صبح به کارخانه میرود شرکت برای او ماشین میخرد؟!!!!
چه کسی میخواهد جلوی بخور بخور عده ای زرنگ را بگیرد این چه اوضاعی است عده ای ایرانی شب در گور بخوابند و انوقت مدیران حقوق ملیاردی قانونی بخورند!!!!!!!
والله نمیدانم این چه اسلامیتی و جمهوریتی دارد مگر امام خمینی ره ماشین شخصی برداشته بود؟!!!
این طاغوت است!