امروز دوشنبه 17 مرداد 1401

تاریخ انتشار : شنبه 8 آبان 1395 - 22:41
سرانجام پس از پیگیری رهبری و دلسوزان هوای تازه در تریبون نمازجمعه شاهین شهر دمیده شد
سرانجام پس از پیگیری رهبری و دلسوزان هوای تازه در تریبون نمازجمعه شاهین شهر دمیده شد

پس از تاکید رهبر انقلاب در دیدار رمضانی خود با دانشجویان مبنی بر استفاده جریان مومن و انقلابی از تریبون قبل از خطبه های نمازجمعه ، در این هفته شاهد صحبتهای مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه مالک اشتر از تریبون نماز جمعه شاهین شهر بودیم . 

گرچه اینکار بسیار دیر انجام گرفت و ده ها سال پیش باید در اتاق فکر نمازجمعه های سراسر کشور طراحی و عملیاتی میشد و فضای برخی نماز جمعه ها را از حالت کلیشه ای و بیان تقویم تاریخ خارج مینمود و به دردها و معضلات به روز مردم و جامعه میپرداخت .

برخی ائمه جمعه نباید منتظر میماندند که رهبری به آنها ایده های نو بدهد و ریز به ریز وارد مصادیق گردد ولی به هر جهت این اتفاق را به فال نیک میگیریم و انشاالله منتظر تحولات تازه ای در  فضای کلیشه ای و تکراری برخی نمازجمعه ها هستیم . 

قبلا هم اشاره کردیم شما تصور کنید این پتانسیلی که در کشور ما وجود دارد که هر هفته در سراسر کشور و در شهرهای بزرگ و کوچک و در تمام نقاط کشور یک جمعیت زیادی به صورت خودجوش و بدون پرداخت کمترین هزینه دور هم جمع میشوند اگر در اختیار دولتهای غربی یا کشورهایی مثل ژاپن و چین بود چه استفاده هایی در جهت آموزش مردم و ارتقا سطح فکری و حل معضلات اجتماعی میبردند ، گاها این کشورها برای تدارک یک اجتماع سالیانه ، میلیون ها دلار هزینه و تبلیغ میکنند تا جمعیتی را بتوانند برای مثال در یک شهر فراهم بیاورند ولی به برکت اسلام و انقلاب ،  هر هفته در سراسر کشور میلیونها نفر اجتماع میکنند که به خاطر ضعف مدیریتی ، ما قابلیت استفاده از این پتانسیل عظیم را نداریم !!!

به هر جهت دیروز اشکان منیعات از تریبون نمازجمعه صحبتهایی کرد که به یقین میتوان گفت که حداقل تا به حال کسی این صحبتها را از تریبون نمازجمعه نشنیده بود . 

 

اهم صحبتهای اشکان منیعات :  


مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی مالک اشتر شاهین شهر با تاکید بر منش اسلامی داشتن مسولان نظام اسلامی خاطرنشان کرد: تا هنگامی که مسئولان نظام اسلامی رفتار و منش اسلامی نداشته باشند شاهد نابسامانی های اجتماعی و فرهنگی در جامعه خواهیم بود و این اینگونه رفتار جامعه را نسبت به اسلام بدبین خواهد کرد چرا که صورت مردم سیرت مسئولان است.


در دولت اسلامی می بایست زمینه ظهور و بروز همه استعدادها برای آحاد جامعه فراهم باشد


وی با اظهار تاسف از عدم عدالت اجتماعی گفت: در حالی که در دولت اسلامی می بایست زمینه ظهور و بروز همه استعدادها برای آحاد جامعه فراهم باشد اما متاسفانه شاهد عدم توزیع عادلانه ثروت و امکانات برای شکوفایی استعدادها بر پایه عدالت اجتماعی هستیم و علی رغم اقدامات صورت گرفته بر اساس فرموده رهبر انقلاب هنوز با وضعیت مطلوب عدالت در نظام اسلامی فاصله داریم.

 

خوی اشرافی گری برخی از مسئولان صدمات زیادی بر پیکر انقلاب وارد کرده است

دانشجوی دانشگاه صنعتی مالک اشتر شاهین شهر، لازمه تحقق عدالت اجتماعی را الگو بودن کارگزاران نظام اسلامی با ساده زیستی و مردمی بودن آنان دانست و با انتقاد از خوی اشرافی گری برخی از مسئولان گفت: چرا برخی مسئولان باید در مناطق مرفه نشین شهرها سکونت داشته باشند؟ مگر نه همین سبک زندگی اشرافی برخی از مسئولان است که فارغ از جناح بندی سیاسی، بیشترین صدمات را بر پیکر انقلاب وارد کرده است؟

وی به موضوع فیش های نجومی و زیاده خواهی برخی از مسئولان انتقاد کرد و افزود: مسئله قانونی یا غیر قانونی بودن حقوق های دریافتنی آنان نیست بلکه بی عدالتی صورت گرفته است که موجب بدبینی مردم به انقلاب اسلامی می شود که شفافیت میزان درآمد و وضعیت مالی کارگزاران قبل و بعد قبول مسئولیت، مسئولان یکی از راههای بهبود وضعیت عدالت اجتماعی و جلب اعتماد آحاد جامعه به دولت اسلامی است.

 

فسادهای اقتصادی پی در پی حاکی از وجود اقتصاد فسادپروراست/ مهمترین خطری که انقلاب را تهدید می کند انحراف و از بین رفتن روحیه انقلابی مسئولان است

منیعات فسادهای اقتصادی پی در پی را حاکی از وجود اقتصاد فسادپرور مطرح کرد و افزود: مسئله امروز ما مبارزه با اقتصادی است که در آن یک نفر می تواند ۱۵۰ میلیارد تومان از سرمایه های نظام بانکی را در اختیار داشته باشد اما هنگام پرداخت وام ۱۰ میلیون تومانی ازدواج بهانه کمبود بودجه و اعتبارات عنوان می شود.


وی انحراف برخی مسئولان از اصول و آرمانهای انقلاب و از همه مهمتر از بین رفتن روحیه انقلابی در بین مسئولان حوزه های مختلف فرهنگی، اقتصادی و سیاسی را بزرگترین خطراتی دانست که انقلاب را تهدید می کند و تفکر آرمان خواهی و داشتن روحیه جهادی را عامل اصلی پیشرفت بیان کرد.

 

به هر میزان که از آرمان های انقلاب فاصله بگیریم، از مسیر انقلاب عقب می مانیم

دانشجوی دانشگاه مالک شتر شاهین شهر به خانه ها و خودروهای مرفه و لوکس برخی از مسئولان انتقاد کرد و با بیان اینکه چنین مسئولی که وضعیت و مشکلات مردم جامعه را درک نمی کند هرگز نخواهد توانست به مشکلات مردم رسیدگی کرده و آنها را رفع نماید چراکه به فرموده امام راحل؛ اگر مسئولان ما خوی اشرافی گری گرفتند باید فاتحه انقلاب را خواند.

وی انتخاب افراد ولایت مدار، ساده زیست و دارای روحیه جهادی و انقلابی برای تصدی مسئولیت های نظام اسلامی و نظارت بر عملکرد آنها را از جمله وظایف آحاد مردم جامعه در برهه های مختلف مطرح کرد و افزود: بر اساس اصل هشتم قانون اساسی که مربوط به امر به معروف و نهی از منکر است، مردم باید ناظر بر عملکرد مسئولان باشند تا امکان خطای آنان کمتر شود و لازمه این امر انتقاد پذیری و شفافیت درآمدهای مالی مسئولان است.

منیعات ضمن قدردانی از ایده رهبر انقلاب برای حضور دانشجویان انقلاب در پشت تریبون های نماز جمعه و با بیان اینکه تریبون ها نماز جمعه باید هدایت گر جامعه اسلامی به سوی اهداف خود باشند تصریح کرد: ضرورت حضور جوانان و دانشجویان انقلابی یادآوری آرمان های ترسیم شده انقلاب توسط خمینی کبیر است زیرا به هر میزان که از این آرمان ها فاصله بگیریم در حقیقت از مسیر انقلاب عقب افتاده ایم.

برچسب ها :
اکبر.م
|
پنج شنبه 20 آبان 1395 - ساعت : 19:41
سلام بسیجی باید در وسط میدان باشد تا فضیلت های اصلی انقلاب زنده بماند. امام خمینی (ره)

بالاخره دوباره سپاه و بسیج رکورد زدند و یک اقدام انقلابی در شهر کردند. دیگران کجا هستند؟ روحیه انقلابی شاهین شهری ها کجاست؟

پاسخ ها
راهور
|
یک شنبه 14 آذر 1395 - ساعت : 15:43
اونجاست.این ور.
شهروند وظیفه شناس
|
جمعه 14 آبان 1395 - ساعت : 07:37
برای ما اجرای مدیران واحترام انان به قانون مهمتر است از تکرار مشکلات که تداوم حرف درمانی شود نه اجرا

مهدی
|
یک شنبه 9 آبان 1395 - ساعت : 14:11
این اولین بار در دوره حجت الاسلام ملکیان بود نه اولین بار در نمازجمعه شاهین شهر . زیرا در دوره امام جمعه قبلی آیت اله شوشتری ایشان خطاب به مسوولان از این انتقادها می کردند .

عماد
|
یک شنبه 9 آبان 1395 - ساعت : 07:54
واقعا اگر شخص رهبری نبودند تا مسئولین را هل بدهند ، اوضاع خیلی دیگر بد میشد !!!

مجتبی
|
یک شنبه 9 آبان 1395 - ساعت : 01:03
امیدوارم برای رفع تکلیف نبوده باشد و ادامه دار باشد

رضا . ص
|
یک شنبه 9 آبان 1395 - ساعت : 00:33
بله درست است ، من اولین بار بود که در نماز چمعه شاهین شهر اینچنین صحبتهایی می شنیدم ، انشاءالله ادامه پیدا کند .