امروز دوشنبه 17 مرداد 1401

تاریخ انتشار : سه شنبه 4 آبان 1395 - 22:59
دین استحماری و خمارکننده
دین استحماری و خمارکننده

ما در اینجا داریم عده ای را که برای حسین سینه میزنند و گریه می کنند ولی ذره ای اعتقاد عملی ندارند که باید راه حسین را رفت .

اصلا حسین را در تاریخ محو کرده اند و فقط عزایش را گرفته اند . ولایت و پیروی از ایشان را تیکه ای از تاریخ می دانند . به یزید و شمر و خولی لعن میفرستند و در هیأت شاید برای لعن کردن و هروله کردن و لطمه زدن عربده هم بکشند ولی کاری ندارند که همان ولایت تعریفش الان چه می شود و در شرایط فعلی چه باید کرد . 


خود را محب و دوستدار اهل البیت میدانند ، سینه میزنند و گریه میکنند و بعضا مداح و یا آخوند هم هستند اما امام حسین (ع) را فقط در تاریخ دوست دارند و فقط در ده روز آخر کربلا بیانش میکنند . اگر از آنها بپرسید ظلم امروز چیست و راه کجاست در بهترین حالت میگویند یزید زمان آمریکاست . آمریکا که تکلیفش مشخص است اما یزید مسلمان بود . باید دنبال ظلم در داخل همین بلاد اسلامی گشت .

 
اینها دنباله رو همان ادبیات لیبرال هستند اما این بار لیبرال مذهبی ، مذهبی که فقط به خودش مربوط است و برایش تکلیف نمی آورد که باید مذهبی که فقط به خودش مربوط است و برایش تکلیف نمی آورد که باید با ظلم و فساد و قاچاق کالا و اشرافیت و ربا مبارزه کرد .

 
حسین را مرده تعریف میکنند و به حسین زنده کاری ندارند .دنبال آنند که مخالف حسین در ۶۱ هجری که بود ؟ ولی دستورات و ولایت حسین در ۱۳۹۵ شمسی برایشان معنا و جایگاهی ندارد . 
اینها به دنبال مراسم یادمان و یادبود برای حسین اند . در واقع حسین را احیا نمی کنند بلکه هر سال فقط آن را می کشند . 


ما آدم پرست و شخص پرست که نیستیم . اگر حسین برایمان جایگاه و اهمیت ویژه ای دارد بخاطر راهی است که رفته نه چشم و ابرویی که داشته . دنبال عزا هستیم تا به راهش برسیم . ، تا مبارزه اش ادامه پیدا کند . 
اگر هیئاتی عزایش را بگیرد و سخنرانی داشته باشد ولی فقط عزایش گرفته شده باشد و بر لب تشنه اش گریه شده باشد فایده ای ندارد . چرا که همین وسیله شناخت راه است . محرک و زنده کننده عشق برای رفتن مسیر است نه هدفی که باید هرسال و هر سال بر آن گریست و تمام . 


آرمان حسین چه بود ؟ آن بود که هر سال برایش گریسته شود ؟

هیأت و سخنران ها و روحانیونی وجود دارند که آرمان حسین را بیان نمی کنند و به مخاطب تصویر درستی از جامعه مورد پسند امام حسین نمی دهند. مردم را نسبت به آرمان ها متوهم بار می آورند و شنونده بدون درک درست از موضوع ، فکر میکند در حال طی کردن مسیر اهل البیت است . بر سجاده ها روی مهرهای کربلایی سجده های طولانی میکنند اما ذره ای فهم از حسین زنده ندارند و عزاداریشان آن ها را علیه ظلم نمی شوراند .

برچسب ها :
مهدی
|
پنج شنبه 4 آذر 1395 - ساعت : 07:53
لطفا" نظرتان را در مورد پیشنهادی که در تاریخ 23 آبان 95 فرستادم اعلام نمایید یا اگر مطالعه نکرده اید یا به دستتان نرسیده ، دوباره بفرستم .

پاسخ ها
مدیر سایت
|
پنج شنبه 4 آذر 1395 - ساعت : 09:09
پیشنهاد شما در قسمت مطالبات مردمی سایت درج گردید با عنوان (پیشنهاد فرهنگی یک شهروند (پخش کلیپ صوتی ) )

لینک مطلب
http://shahin-shahr.net/content/page/guest-view/1478
مهدی
|
شنبه 8 آبان 1395 - ساعت : 13:59
این حرفها درست است ولی لطفا" دنبال ارائه راهکار باشید . صحبت شما مانند انتقادها به تولید خودرو در کارخانه های سایپا و ایران خودرو می ماند . همه می گویند خودروهای تولید داخل گران است ، کیفیت ندارد و ... جالب ، اینکه هیچ تولید کننده خودرئو یا مسوولی به این حرفها گوش نمی دهد ، مردم هم مرتب این خودرو های بی کیفیت را می خرند . در این میان بهترین راهکار این است که به مردم روش استفاده صحیح از این خودروها آموزش داده شود تا کمتر دچار ضرر و زیان و آسیب شوند . در مورد سایر مسائل اجتماع هم وضعیت به همین صورت است . لطفا از مسوولین بی درد قطع امید نمایید و به فکر راهکار هایی برای اصلاح جامعه باشید . آقای ... شماره همراه خود را جواب نداد لطفا" شماره فاکس بدهید تا یک پیشنهاد کاربردی برای شما بفرستم

محمد مهدی
|
پنج شنبه 6 آبان 1395 - ساعت : 23:06
اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست از مسلمانی ماست

پاسخ ها
یک طلبه
|
پنج شنبه 20 آبان 1395 - ساعت : 07:53
کاملا موافقم بعدشم این تصاویر را برای این غربی ها یا منافین پخش می کنند بخاطر اینه که ما به دینمون شک کنیم متاسفانه بسیاری از ما شک می کنم و نتیجش میشه ترک نماز و...
شهروند
|
پنج شنبه 6 آبان 1395 - ساعت : 09:20
چقدر آدم احساس غربت می کنه تو این زمانه و بعضی موقع ها حال دل امام حسین (ع ) و مسلم ، مختار و ...بقیه ی یاران با وفای امام حسین (ع) را خوب می فهمیم . با این وضعیتی که ما ها داریم خدا به دادمون برسه . به ( نام دین سر دین را بریدند )و متاسفانه بیشترین ضربه را اسلام از کسانی میخوره که دائیه دار دین هستند و بی مهری می کنند
ان شاء الله خدا کمک مون کنه که بی عدالتی داره بی داد می کنه

حامد
|
چهارشنبه 5 آبان 1395 - ساعت : 08:48
چقدر این متن شبیه برخی مسئولینی است که با مجلس امام حسین سرپوش روی گنده کاریهاشون در شاهین شهر میگذارند
این امام حسین و مجلس و عزاش خوب نوندونی برای بعضیها شده