امروز دوشنبه 17 مرداد 1401

تاریخ انتشار : شنبه 3 مهر 1395 - 12:37
احداث آسانسور برای شهردار خلاف سیره امام و رهبری است !
احداث آسانسور برای شهردار خلاف سیره امام و رهبری است !

خبرها حاکی از این است که شهرداری قصد دارد برای رفاه حال شهردار یک دستگاه آسانسور در ساختمان شهرداری احداث نماید که مبلغی در حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه بر می دارد .

علت احداث آسانسور نیز کمر درد شهردار عنوان گردیده .

ذکر چند تذکر در اینجا لازم و ضروری است .
آیت الله طباطبائی امام جمعه اصفهان نقل میکردند : امام که به نجف آمده بودند اجازه نمی‌دادند درخانه‌شان کولر کار گذاشته شود، با اینکه دمای هوای آنجا به 45 یا 50 درجه هم می‌رسید. هر چقدر به آقا اصرار می‌کردند ایشان می‌گفتند: مگر همه مردم کولر دارند؟در آن زمان علاقه‌مندان امام حاضر بودند با هزینه خود بهترین کولرها را در خانه ایشان نصب کنند.


شهید سردار سرتیپ شوشتری نقل میکردند : مقداری زیلو در خانه مقام معظم رهبری بود. آن‌ها را جمع کردیم و فروختیم و یک مقدار هم پول از مال شخصی خودم روی آن‌ها گذاشتم. تا به جای آن زیلوها، برای منزل آقا فرشی تهیه کنیم. وقتی زیلوها را عوض کردیم و فرش‌ها را پهن نمودیم، آقا تشریف آوردند و فرمودند: «این‌ها دیگر چیست؟» گفتم: «زیلوها را عوض کردیم». فرمودند: «اشتباه کردید که عوض نمودید. بروید همان زیلوها را بیاورید». اصرار را بی‌فایده دیدم و با هزار مکافات رفتم و زیلوها را پیدا کردم و توی خانه انداختم. زیلوهایی که واقعاً به آن‌ها نگاه می‌کردی، می‌دیدی که نخشان درآمده و ساییده شده‌اند.


اینها دو نمونه کوچک از سیره ساده زیستی امام خمینی و رهبر انقلاب بود که مطمئنا حساسیت آنها در استفاده از بیت المال بسیار بیشتر بود .

اگر امام خمینی و رهبر انقلاب در دل و جان مردم ایران و به خصوص جوانان جای دارند و مردم به آنها عشق میورزند این سلوک رفتاری است.

حال چطور شهردار شاهین شهر به خاطر رفاه خود و کمر درد حاضر میشود از بودجه بیت المال این هزینه ها را انجام دهد ؟!

آیا همچون سیره امام خمینی که به خاطر عدم استفاده عموم مردم از کولر از آن چشم پوشی کرد ، شهردار هم نمی توانست از آسانسور چشم پوشی کند ؟!
آیا همه مردم میتوانند از آسانسور استفاده کنند ؟! آیا مردم کمر درد ندارند ؟!

آیا شهردار به سیره و روش شهید رجائیها نمی توانست دفتر متجملانه خود را از طبقه دوم ترک کند و در دفتری ساده در طبقه اول سکونت گزیند ؟!

باید قبول کنیم که در این سالهای گذشته فاصله گرفتن مردم و بدبینی مردم از مسئولین به خاطر همین رفتارها است ، این در حالی است که مردم نسبت به مسئولین ابتدای انقلاب اینگونه نبودند !

رهبر انقلاب میفرمایند :
آن وقتى كه جوان حزب‌اللهى ما به جهاد يا به سپاه يا به فلان وزارتخانه مى‌رفت و به او مى‌گفتند كه چه‌قدر حقوق مى‌خواهى، مى‌گفت اين حرفها چيست، مگر من براى حقوق آمده‌ام؟ اصرار مى‌كردند كه بالاخره زندگى خودت و زن و بچه‌ات بايد بگردد؛ يك چيزى بگير. به نظر شما اينها افسانه است؟ به نظرم اگر شما برويد در دنيا اين را نقل كنيد، چنانچه كسى وضع چند سال قبل ما را نديده باشد، خواهد گفت كه افسانه است؛ ولى اين واقعيت است. اين رويداد، در همين ايران و در همين تهران و در همين وزارتخانه‌هاى ما اتفاق افتاد؛ يكى، دو مورد هم نبود. نماينده‌ى مجلس وقتى اول بار به او حقوق دادند، خجالت كشيد حقوق را بگيرد! بعضى از دوستان ما در دوره‌ى اول نمايندگى مجلس، شرمشان آمد و ننگشان كرد كه حقوق بگيرند! گفتند ما حقوق بگيريم؟!
برادران! من و شما داريم از آن ذخيره مى‌خوريم؛ فراموش نكنيد، آن را مردم ديدند. نمى‌شود ما در زندگى مادّى مثل حيوان بچريم و بغلتيم و بخواهيم مردم به ما به شكل يك اسوه نگاه كنند؛ مردمى كه خيليشان از اوليات زندگى محرومند.
در اين راه، از خيلى چيزها بايد گذشت. نه فقط از شهوات حرام، از شهوات حلال نيز بايد گذشت .
بیانات در جمع کارگزاران نظام، 23 مرداد 1370

این ساخت و ساز آسانسور و هزینه آن که طبق نظر کارشناسان خیلی بیشتر از ۴۰ میلیون هزینه بر می دارد در حالی انجام می گیرد که شهرداری در حال ساخت ساختمان جدید شهرداری در نزدیکی میدان امام حسین علیه السلام است که موجب تعجب دو چندان میگردد !

البته در این ماجرا شورای شهر نیز باید پاسخگوی این مصوبه باشد .

تصاویر آماده سازی ساختمان شهرداری برای احداث آسانسور

برچسب ها :
کیش ندیده
|
پنج شنبه 13 آبان 1395 - ساعت : 18:05
اقایان سایت عدالت خواهی لطفا از شورای شهر سوال کنید در ماه محرم دو سومتان کیش با هزینه دهها ملیونی چه میکنید پول مردم باید خرج شهر بشود نه خوش گذرونی شما ها بعدا شعارهای الکی بدین

حق شناس
|
جمعه 30 مهر 1395 - ساعت : 21:50
به خدا قسم ظلم و پارتی بازی تو شهرداری شاهین شهر داره بیداد میکنه. مسو لین محترم شهر حق الناس شفاعت ندارد از خدا بترسیم و تظاهر به خدا پرستی و خدمت به نظام نکنیم.جوابگوی خون شهدا باشیم که چه مظلومانه جان خود را نثار کردند و الان عده ای دارند مال اندوزی میکنند و مهره تسبیح می اندازند و ذکر میگویند ولی ......

رضایی
|
سه شنبه 20 مهر 1395 - ساعت : 15:02
خدا را شکر که انشاالله رزق حلال می خورم و بیت المال را حرام نمیکنم. خدا را شکر

شهروند
|
دوشنبه 12 مهر 1395 - ساعت : 12:37
مبلغ 47 میلیون تومان هزینه این آسانسور شد نامه آن را در واحد عمران خودم با چشمان خود دیدم

ناشناس
|
پنج شنبه 8 مهر 1395 - ساعت : 01:34
سلام
شخصی میگفت رفتیم شهرداری پروانه کسب خود را تمدید کنیم الان سه ساله مستاجر یکی از موقوفات و اوقاف هستم چند میلیارد اوقاف به شهرداری بدهکاره و پروانه تمدید نمیشه

یک همشهری
|
دوشنبه 5 مهر 1395 - ساعت : 16:55
ای کاش زمان برگزاری انتخابات مثل ریاست جمهوری/مجلس/شوراهاو... همزمان میشدباگرامیداشت8سال دفاع مقدس ویافتح خرمشهرویابزرگداشت مظلومیت شهادت غواصان شهید و..شاید برخی از روی تصاویر وفیلمهایی که در این ایام پخش میشود خجالت می کشیدند وبرای رسیدن به منافع مختلف وشخصی دنیا به هر ذلتی تن نمی دادند شاید

پاسخ ها
محمد
|
چهارشنبه 7 مهر 1395 - ساعت : 16:17
واقعا نظربیان شده کاملا جای تامل دارد وایکاش تحقق پیدا می کرد
به نظر شما فرهنگ چیست؟
|
دوشنبه 5 مهر 1395 - ساعت : 15:25
فرهنگ فرهنگ فرهنگ ....

حریرچی
|
یک شنبه 4 مهر 1395 - ساعت : 23:02
واقعا امام خمینی و رهبر به خاطر برخی رفتارهای ماها مظلوم هستند

مهدی
|
یک شنبه 4 مهر 1395 - ساعت : 14:03
چرا فقط این را می بینید پروژه فلکه دانشگاه در هفته دولت افتتاح شده ولی ظاهرا" هنوز کار آن به پایان نرسیده است . معلوم نیست یک پرژه چند ماه باید طول بکشد .

پاسخ ها
یک شهروند
|
دوشنبه 5 مهر 1395 - ساعت : 10:22
اینا هم یه چیزایی ازفلکه استقلال اصفهان هم دیده اند وهم شنیده اند یه جورایی میخواند بگن ما هم بله غافل از اینکه مدیریت اجرا اون کجا واین کجا ضمنا هر چه بیشتر طول بکشه برا بعضیها که بدنیست تاز ه به درازا کشیدن اینجور موارد برا مردم اگه اب نداره برا دست اندر کاران کمسیونها نون که داره
قادری
|
یک شنبه 4 مهر 1395 - ساعت : 12:51
مدیران شهرداری و شهردار که گاها با امام جمعه نزد آیت الله مظاهری و آیت الله طباطبائی می روند ماجرای کولر برای امام خمینی در نجف که امام مانع شد را برای یادآوری بپرسند !
چرا فقط عکس با آیت الله ها میگیرند

کارمند شهرداری
|
یک شنبه 4 مهر 1395 - ساعت : 08:21
اگر دفتر شهردار را دیده باشید خیلی گرانقیمت و متجملانه است البته در زمان شهرداران سابق ساخته شده ولی شهردارها هم نمیتوانند این اتاق را ترک کنند ، ولی اگر روحیه ساده زیستی بود در طبقه اول میشد با مردم ملاقات کرد

علی
|
یک شنبه 4 مهر 1395 - ساعت : 07:23
تازه این فقط یه بخش از کاره
و قراره اتاق استراحت ایشون رو هم گسترده تر و مجهزتر بسازند

خوش باشید با این شورا و شهردار

مهدی . ق
|
یک شنبه 4 مهر 1395 - ساعت : 01:33
بیخود خود را خسته نکنید که اینها نه تنها در کارهایشان ایرادی نمی بینند بلکه ایراد را در گفته های شما می بینند .

ناشناس
|
یک شنبه 4 مهر 1395 - ساعت : 00:13
اي كاش به همين آسانسور ختم ميشد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

فریده
|
یک شنبه 4 مهر 1395 - ساعت : 00:09
با توجه به مکان جدید شهرداری که در حال ساخت است این خرجها واقعا حیف و میل بیت المال است

حامد ل
|
شنبه 3 مهر 1395 - ساعت : 20:43
واقعا از مطلبی که در مورد امام و رهبر گذاشتید لذت بردم ، چطور میشه غالب مسئولین از امام و رهبر میگویند و از لحاظ عملی شباهتی ندارند

اسماعیل
|
شنبه 3 مهر 1395 - ساعت : 15:19
این همه خرج برای آسانسور و بنایی مجدد ساختمان !!!
اتاق شهردار را می آوردند ، طبقه اول
شاید اتاقهای پائین را مناسب نمی بینند !!!!!