امروز دوشنبه 17 مرداد 1401

تاریخ انتشار : سه شنبه 12 مرداد 1395 - 12:50
شهرداری در تخریب و اجرای احکام کمسیون ماده 100 هیچ تبعیضی بین شهروندان قائل نشود
شهرداری در تخریب و اجرای احکام کمسیون ماده 100 هیچ تبعیضی بین شهروندان قائل نشود

هفته گذشته شهرداری اقدام به تخریب یک باب مغازه تجاری ( مرغ فروشی ) واقع در میدان معلم نمود . ظاهرا این مغازه بدون مجوز اقدام به ساخت نموده بود که بر اساس حکم کمسیون ماده 100 این واحد تخریب گردید .

تا اینجای کار باید از شهرداری تشکر نمود که در اجرای قانون مماشات نمیکند ولی دو نکته ابهام انگیز در اینجا وجود دارد .

اول اینکه آیا گشت رسیدگی به تخلفات ساختمانی در حالیکه این مغازه در دید عمومی بوده قبل از ساخت و اتمام ، تذکرات لازم را به مالک داده است ؟!

 

دوم اینکه برخی ساختمانها در سطح شهر وجود دارد که با توجه به تخلف ساختمانی و عدم اخذ مجوز لازم ، اقدام به ساخت نموده اند که با گذشت مدتی طولانی ، شهرداری اقدام قاطعی انجام نداده است .

که شائبه تبعیض و روابط پشت پرده را در اذهان عمومی تداعی مینماید .

برای مثال دو نمونه را ذکر میکنیم .

نمونه اول : در تصویر زیر ساختمانی است که در خیابان صیاد شیرزای بدون مجوز با پنج سقف احداث شده است و طبقه پنجم باید طبق مقررات تخریب گردد ولی مدتی طولانی است که این حکم اجرایی نمی شود .

 

نمونه دوم : در تصویر زیر ساختمانی است در حافظ شمالی که طبقه آخر بدون مجوز است و ضمنا شاکی خصوصی هم دارد و باید تخریب میشده که اینکار انجام نشده است .

 

خوب عدم قاطعیت در برخورد با برخی از افراد شائبه روابط پشت پرده در اذهان مردم را ایجاد میکند.

به خصوص اینکه برخی از شهروندان اذعان میداشتند که یکی از ساختمانهای واقع در شاهین شهر که حکم ماده 100 برای او اجرا نمیشود متعلق به خانواده معروفترین قاچاقچی مواد مخدر در شاهین شهر است.

البته خدای نکرده قصد اتهام به فساد سیستمی در شهرداری نیست ولی ممکن است یک کارمند و یک مسئول فاسد دست به اقداماتی بزند که کل بدنه شهرداری را زیر سئوال ببرد .

لذا شهرداری باید اولا با تمام موارد قاطعانه برخورد نماید دوما با اطلاع رسانی دقیق از ایجاد ذهنیت سوء در مردم جلوگیری نماید .

 

توضیحات روابط عمومی شهرداری : در مورد ساختمان واقع در خیابان صیاد شیرازی که حکم تخریب آن در کمسیون ماده ۱۰۰ تصویب شده بود در مرحله تجدیدنظر این حکم از تخریب به جریمه تبدیل شد . 

 

ضمن تشکر از پاسخگویی روابط عمومی شهرداری شاهین شهر ، برخی همشهریان عزیز نامه ای را به این سایت ارسال نمودند که در زمان شهردار سابق جناب آقای نفری ، شهرداری پیگیر تخریب خانه مذکور بوده ، حال این ابهام هنوز وجود دارد که چطور این حکم از تخریب به جریمه تبدیل شده است ! اگر هم این یک روال است چرا در مورد مغازه مرغ فروشی واقع در خیابان معلم این اتفاق نیفتاد ؟! 

برچسب ها :
طاهره کریمی
|
پنج شنبه 1 مهر 1395 - ساعت : 15:16
ملکی در هشت وبهشت در دفتر اقای کیان ارثی نه سال پیش که در حال ساخت بود معامعله کردم که کلن سه واحد که همکف با حیاط که به منزله پارگینگ من می باش ملک شرقی و شمالی می باشدسر نبش ملک را همان زمان طوری ساخته بودن که بنده در جواب سوالم بنگاه دار گفت انبارس به شما مربوط نیست وبه ملک شما ارتباط ندارد بعدا معلوم شد مالک تضمیمه احداث مغازه دارددر این مدت نه سال سر این مساله برای من سند نمی زند کمسون صد دستور به تخریب مغازه را صادر کرده ایا می توانم امیدوار باشم این کار انجام می شود بنده مقیم این شهر نبودم وقت از طریق اقوام همسرم واعتماد به اقای ... واشنا نبودن به قولنامه ودوستی ایشان با همسر مالک که سازنده بود من را نه ساله درگیر کرده چوبی که می خورم از اعتماد به اقای ... است که همچنین من را سر می دواند من این ملک را خریدم بعلت مشگله کمردرد وپا درد با ارزو سلامتی برای شما

ناشناس
|
جمعه 15 مرداد 1395 - ساعت : 12:45
با تشکر از سایت ....مجتمع ...فعلا توسط دادستانی به نفع دولت مصادره شده بدلیل محل تولید مواد مخدر شیشه و مفاسد توسط این قاچاقچی (...)که به شکرانه خداوند حکم اعدامش هم صادر شده. ...تا به حال بدلیل زورگیری و باج و .....تخریب نشده بعد از این هم چون مصادره شده دیگه تخریب نمیشه .........البته یکی دو نفری که بدلیل نا آگاهی و فریب اقدام به خرید رو طبقه اول این مجتمع کرده بودند فعلا مال باخته هستند و بدبخت ....نه به پولشان رسیدند و نه به خونه .......خدا شر این افراد و از رو زمین بر داره.

داوری
|
پنج شنبه 14 مرداد 1395 - ساعت : 19:51
همسایه ما در حاجی آباد هم خانه اش را تخریب کردند
ولی چطوری خانه اینها را تخریب نکردند ؟!!؛

یاسین
|
چهارشنبه 13 مرداد 1395 - ساعت : 13:08
نمیشه که شخصی تخلف کنه بعد بیاد این تخلف را با پول حل کنه ، این تخلف باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای مردم می شود و این جریمه فایده ای به حال مردم ندارد .

میثم
|
چهارشنبه 13 مرداد 1395 - ساعت : 01:23
مگر معروفترین قاچاقچی مواد مخدر هنوز بساطش در شهر جمع نشده ؟!!!
چند سال پیش که من خبر دارم علاوه بر مواد مخدر باج گیری هم می کرد حالا را نمی دانم .

كرمي
|
سه شنبه 12 مرداد 1395 - ساعت : 21:39
چرا دادستان وارد مباحث اينچنيني نميشود مگر ننوشته ايد حكم قضايي دارند ولي اجرا نكردند چرا دادستان دستور خودش را كه صادر نموده پيگيري نميكند چرا اجرا نشده است

علی . ع
|
سه شنبه 12 مرداد 1395 - ساعت : 17:22
بله از این موارد در شهر زیاد می بیتیم که لازم است شهرداری پاسخگوی مردم باشد و موارد را برای شفاف سازی توضیح دهند .