امروز دوشنبه 15 خرداد 1402

تاریخ انتشار : چهارشنبه 16 تیر 1395 - 10:36
مسئولین و روحانیون امسال یکپارچه نماز عید فطر را در میان مردم میخوانند
مسئولین و روحانیون امسال یکپارچه نماز عید فطر را در میان مردم میخوانند

نماز عید سعید فطر در شاهین شهر هرساله  با شکوه و جلوه ای خاص برگزار میگردد . چیزی که در این مراسم بسیار چشم نواز است حضور با شکوه جمعیت نمازگزاران است که از هر قشری در این مراسم شرکت مینمایند .

اما نکته منفی در مراسم سالهای گذشته جدا نمودن قسمت جلوی صفوف نماز از مابقی صفوف است !

متاسفانه در مراسم سالهای اخیر صفوف مسئولین از مردم جدا شده بود در حالیکه باید مثل گذشته مردم و مسئولین در کنار یکدیگر جای گیرند که به معنای این بود که در عید بزرگ مسلمین و در نزد خدای متعال مردم و مسئولین یکسان می باشند و مسئولین هم خود را جدای از مردم نمی دانستند .

تصاویر آماده سازی مکان نشان میدهد که قسمت مسئولین و روحانیون باز جدا سازی شده و محل حضور آنها فرش و موکت میشود این در حالی است که مردم باید برای اقامه نماز زیرانداز همراه داشته باشند !

تصاویر آماده سازی مکان برای نماز عید فطر امسال ( جداسازی مکان مسئولین از مردم + فرش و موکت برای قسمت مسئولین ) 

البته پارسال غالب مسئولین و روحانیون در میان مردم اقامه نماز نمودند و این نشان از آن دارد که غالب مسئولین روحیه مردمی دارند . 

البته شاید به نظر بیاید که تفکیک مردم و مسئولین خیلی مسئله مهمی نیست ولی رعایت نکردن همین ظواهر قدم به قدم موجب فاصله از مردم میگردد و عدم توجه به این امور کار را به جایی میکشاند که اونقدر این فاصله ها زیاد میشود که مدیران را دچار توهمات خود برتربینی میکند که منجر به افتضاح فیشهای حقوقی که جنجال ساز شده است میگردد و موجب دست اندازی به بیت المال و دست اندازی به اموال مساجد و موقفه ها و انداختن سفرهای اشرافی و غیره میگردد .


بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار استانداران سراسر کشور (84/12/8 )
رفتارتان باید مردمی، عادلانه و متواضعانه باشد. آقایان! با مردم گرم بگیرید؛ در مقابل مردم تواضع کنید؛ به میان مردم بروید؛ در موارد مقتضی به خانه‌های مردم سر بزنید. شکوه استانداری، شما را هضم نکند؛ بر شما غلبه نکند؛ این بسیار بسیار مهم است. مردم ببینند کسی از خودشان است؛ در این صورت، هیبت استاندار هم بیشتر حفظ خواهد شد. نبادا خیال کنید که اگر کسی منقطع از مردم شد، هیبت بیشتری پیدا میکند؛ نه، هیبت برای مسئولان خوب است که مردم نسبت به آنها تهیّبی داشته باشند؛ اما این هیبت با رفتار معنوی شما حاصل میشود. شما وقتی سالمید، وقتی به فکر منافع شخصی نیستید، وقتی راحتِ خودتان را فدای راحتِ مردم میکنید و وقتی برای خدا کار میکنید و مخلصانه کار میکنید، خدای متعال هم محبت و هم هیبت شما را در دل مردم می‌اندازد. من دیده‌ام مسئولانی را که خودشان را از مردم جدا میکردند، به خیال این‌که این کار، یک شأن و تشخصی است! مردم کمترین اهمیتی به اینها نمیدادند؛ یعنی هیچ عزتی هم در چشم مردم نداشتند. بنابراین، با مردم و در کنار مردم باشید.

 

برای مطالعه بیشتر به لینکهای زیر مراجعه کنید

http://shahin-shahr.net/content/page/paper/825

 

http://shahin-shahr.net/content/page/paper/1157

 

تکمیلی : الحمدالله امسال اکثر قریب به اتفاق روحانیون و مسئولین در جمع مردم حاضر شدند .

نماز عید پارسال 94

نماز عید امسال 95

برچسب ها :
قوامی
|
دوشنبه 21 تیر 1395 - ساعت : 12:08
پس اون اختلاسهای میلیاردی چی . الان تمام مسائل را ربط میدید به فیشهای نجومی

عباس . ک
|
یک شنبه 20 تیر 1395 - ساعت : 04:16
من که شاهین شهر نبودم و مسافرت بودم ولی حالا که عکس نماز عید فطر را دیدم به نظرم دیگر نیاز به نظر دادن هم نمی باشد ، مطلب خوب جا افتاده .و صحبت حضرت آقا هم که در مطلب آورده اید واضح است .
خدا خیرتان بدهد که به مرور دارید فرهنگ های غلط را از بین می برید .

حاج رسول
|
چهارشنبه 16 تیر 1395 - ساعت : 19:05
غیر از دوتا مسئول و یک روحانی ، همه روحانیون و مسئولین در میان مردم ایستادند ، این نشان از غلبه گفتمان انقلاب اسلامی در شاهین شهر داره

پاسخ ها
ناشناس
|
چهارشنبه 16 تیر 1395 - ساعت : 22:00
تازه اون روحانی دومی از تهران اومده بود شاهین شهر مهمان بود این حقیر باش صحبت کردم گفت من اینجا غریبم از چیزی خبر ندارم شاهدم دارم جناب آقای ...
احسان
|
سه شنبه 15 تیر 1395 - ساعت : 21:47
بعید میدونم کسی دیگه داخل جایگاه بره

جمال
|
سه شنبه 15 تیر 1395 - ساعت : 18:49
هر که تبعیت از حرف رهبری دارد با جمله بالا باید حرف شنوی از ایشان داشته باشند

یاسین
|
سه شنبه 15 تیر 1395 - ساعت : 18:05
واقعاً این حرف درستی است ، این مسخره بازیها چیه در میارند ، مگه اینا سران نظامند ؟!!!