امروز جمعه 15 اسفند 1399

تاریخ انتشار : دوشنبه 3 خرداد 1395 - 13:01
فساد مسئولین اقدام علیه امنیت ملی است یا اعتراض به فساد ؟!
فساد مسئولین اقدام علیه امنیت ملی است یا اعتراض به فساد ؟!

دو ماه از اعتراض رانندگان حمل و نقلِ باری به فساد سازمان يافته در كمرگ مي‌گذرد. رهبر این اعتراضات سید میثم صفائیان، فردي مومن و ولایی است كه از اولین روز اعلام كرد اعتراضش عليه نظام جمهوری اسلامی نيست و عامل این فسادها كساني هستند که هیچ دلبستگی به این نظام ندارند.

سید میثم از همان ابتدا چندین بار به بهانه های واهی بازداشت و هر بار به دلیل عدم اثبات جرم آزاد شد اما حدود دو هفته پیش در مراسم دعای توسل به دلیل سخنرانی علیه اين فساد سازمان يافته، بازداشت شده و هنوز از آزادی وی خبری نیست.‌ بنابر اطلاعیه منتشر شده توسط کانال سید، جرم او را اقدام علیه امنیت ملی و برهم زدن نظم عمومی اعلام كرده‌‌اند.

فساد و قاچاق سازمان یافته، به امری کاملا عادی در کشور تبديل شده كه همه نسبت به آن معترضند.تمام مسئولين رده پایین و بالای این نظام هم از وجود اين فسادها با خبرند. اما آنچه را که نمی‌دانیم علت سکوت رسانه ها، احزاب، مسئولین، مردم و... نسبت به ظلم به كساني است كه معترض اين فساد‌هاي رنج آورند.

سوال ما از مسئولین قضایی این است که آیا فسادهای سازمان یافته، اقدام علیه امنیت ملی و برهم زننده نظم کشور است یا اعتراض مردمی که این فسادهای افسار گسیخته را با با گوشت و پوست خود لمس مي‌كنند؟ اگر قرار به بازداشت و بازجویی باشد معترضین فساد مستحق آنند یا مسئولین بي توجه به این فاجعه؟ مسئولینی كه چه بسا بتوان رد پایی از آنها در این فسادها پیدا کرد.

سوال ما از رسانه ها این است که آیا وظیفه آن تنها انعكاس اخبار مسئولین و کشمکش‌های جناحیست یا اینکه بايد در گوشه ای از جرایدشان دغدغه و مشکلات مردم را نيز بازتاب دهند؟ آیا دغدغه اصلی رسانه ها تنها دعواهای حزبی است یا حركتشان مي‌بايست به سمتی باشد كه مردم را اميدوار كند اگر مسئولی صدایشان را به هر دلیلی نشنید، رسانه‌‌ها مظلومیت آنها را فریاد بزند؟

#محمد_قادری

 

کانال حمایت از وی: @seyyed_ranandegan_velayat

برچسب ها :
عبدالله پور
|
شنبه 8 خرداد 1395 - ساعت : 14:17
همین که این راننده از منافع شخصی خود گذشته و خود را به دردسر انداخته باید به او احسنت گفت زیرا تو این دوره زمانه کمتر کسی پیدا می شود از این کارها بکند .

محسن . د
|
جمعه 7 خرداد 1395 - ساعت : 00:52
چه رانندگان پا کاری ، از خیلی ها که ادعا دارند خیلی پاکارترند .

ناشناس
|
چهارشنبه 5 خرداد 1395 - ساعت : 23:35
نمایندگان مجلس باید پیگیر این چنین مواردی باشند .

میثم
|
چهارشنبه 5 خرداد 1395 - ساعت : 00:37
واقعاً جای تأسف دارد که با مردم اینگونه رفتار می کنند .

مهرداد
|
سه شنبه 4 خرداد 1395 - ساعت : 02:05
حزب اللهی ها و عدالتخواهان باید به این رانند ها کمک کنند .

طلبه
|
دوشنبه 3 خرداد 1395 - ساعت : 16:16
عدالتخواهان کشور در حال پیگیری این جریان می باشند ، دوستان هر کاری از دستتان بر می آید انجام دهید .