امروز دوشنبه 15 خرداد 1402

تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 اردیبهشت 1395 - 11:12
چرا در شاهین شهر نمونه مسجد صنعتگران پیدا نمیشود ؟!
چرا در شاهین شهر نمونه مسجد صنعتگران پیدا نمیشود ؟!

مسجد صنعتگران در میدان بسیج (فلکه برق) مشهد مقدس واقع شده است. یک مسجد کوچک با بنای قدیمی، در یک محله قدیمی. همانند صدها مسجد کوچک و بزرگ شهر، اما با تفاوت‌هایی که آن را متمایز کرده است.

مسجد صنعتگران تحت اشراف مدرسه علمیه‌ی حاج‌آقای صرافان اداره می‌شود. در هنگام اذان، صدای موذن داخل مسجد از بلندگوها پخش می‌شود. در بدو ورود طلبه‌ای به نمازگزاران خوش‌آمد می‌گوید و کیسه‌کفشی را برای ‌‌آ‌‌ن‌ها می‌گشاید. فرش‌های مسجد با پارچه‌هایی سفید به شکل کامل پوشیده شده است که تمیزی آن‌ها نظر هر فردی را جلب می‌کند. فضای مسجد عطر آگین است. سرویس‌های بهداشتی نیز بی‌نهایت تمیز و پاکیزه‌ست.

تمام دیوارهای مسجد با قفسه‌های کتاب پوشانده شده است، یک کتاب‌خانه غنی در موضوعات گسترده و برای رده‌های مختلف سنی و صد البته در فضایی دلنشین محلی است برای تجمع نوجوانان و جوانان جهت مطالعه و پر کردن اوقات فراغت. درب این مسجد برخلاف اکثر مساجد که تنها هنگام نماز باز هستند، در اکثر ساعات شبانه‌روز به روی مردم باز است.

جلسات مذهبی، فرهنگی و سیاسی با دعوت از سخنرانان معروف به طور متناوب در این مسجد برگزار می‌شود. نقطه اوج ثمرات مدیریت فرهنگی مسجد صنعتگران تولد مجمع مطالبه مردمی مشهد بود، یک جنبش عدالتخواه با بدنه جوان و پر انرژی که در چند سال فعالیت خود توانسته کارنامه‌ای درخشان و مؤثر در فضای اجتماعی شهر رقم بزند.

چرا در هر کوی و برزن شهرها یک مسجد صنعتگران نداشته باشیم؟

دانیال مقامی

چرا در شاهین شهر مسجدهایی در تراز مسجد صنعتگران یافت نمیشود و مدیران فرهنگی فقط به دنبال توسعه ساخت وساز هستند ؟!! و مساجدی در تراز  اسلامی یافت نمیشود ؟!

برچسب ها :
مصطفی محمدی
|
جمعه 27 اسفند 1395 - ساعت : 13:09
باسلام من یه مسجد بهتر میشناسم به نام مسجد حاج حبیب در مسلم شمالی5

مصطفی محمدی
|
جمعه 27 اسفند 1395 - ساعت : 13:07
باسلام کی گفته مثل مسجد صنغتگران پیدا نمیشه من یجا رو میشناسم که از این مسجد 100برابر بهتره چرا؟چون رفتار مربی های اون خیلی بهتره و فضای بهتری داره و مربی ها تکبر ندارند مثل بعضی از مربی های اینجا ئانتقاد پزیر هستن

علی
|
یک شنبه 16 خرداد 1395 - ساعت : 23:15
اگر از این کارها انجام بشه در شاهین شهر پس کی پل عابر پیاده چند میلیاردی بسازه!!!هه

نورالدینی
|
دوشنبه 27 اردیبهشت 1395 - ساعت : 15:46
با سلام و احترام -مطلب صدر الاشاره را با مداقه مطالعه نمودم . به امید خداوند متعال در صورت صلاحدید مسئولین محترم سایت ،بطور اجمال در خصوص گفتمان عدالت ،ماهیت عدالت ، شاخصهای عدالت ، موانع اجرایی و راهکارهای تامین عدالت مطلبی تقدیم خواهم نمود. ضمنا لازم است سیر تحول مفهوم دینداری بعد از انقلاب اسلامی و نیاز به معنویت در جامعه امروز به تفصیل برای مردم خوبمان مطالبی از سوی شهروندان شاهین شهر در سایت ارایه شود .

حسین
|
یک شنبه 26 اردیبهشت 1395 - ساعت : 22:39
در شهر ما مانع اصلی برای کار فرهنگی در اکثر مساجد هیئت امنا هستند و مسئولین مربوطه هم از آنها حمایت می کنند .

میثم
|
جمعه 24 اردیبهشت 1395 - ساعت : 12:56
کار فرهنگی در مساجد شهر ما پیش کش ، حداقل یکم مساجد را دیرتر ببندند که وقتی مشکلی برات پیش مییاد و به نماز اول وقت نمی رسی یه مسجد پیدا کنی نماز بخونی ، من این اتفاق در ظهرها چند بار برام افتاده ودیدم یک ساعت بعد از اذان یک مسجد باز نیست .

مهرداد
|
جمعه 24 اردیبهشت 1395 - ساعت : 02:47
چقدر جالبه این مسجد ، انگار که در کتابخانه مردم دارند نماز می خونه ، انسان در چنین محیطی تشویق می شود که کتاب بخواند و فکر می کند اگر مطالعه نکند از مردم دیگر عقب می افتد .