امروز چهارشنبه 17 آذر 1400

تاریخ انتشار : شنبه 28 فروردین 1395 - 00:56
ستاد احیای شاهین شهر و لزوم بازنگری
ستاد احیای شاهین شهر و لزوم بازنگری

عکس پائین فاکتور یک اغذیه فروشی است که به خاطر خوش حجابی به مشتریان خود تخفیف میدهد .

تخفیف ساندویچی به خاطر حجاب

نمونه طرح مذکور چند سال پیش  به ستاد احیا امربه معروف و نهی از منکر شاهین شهر پیشنهاد گردید و طی طرح مفصلی ، پیشنهاد گردید که ادارات و سازمانهای دولتی  به خاطر خوش حجابی برای ارباب رجوع امتیازاتی قائل شوند.

در شورای اداری شهرستان کارگروهی تشکیل گردد و هر اداره ای نسبت به توانایی خود اعلام کند که چه تسهیلاتی برای افراد خوش حجاب میتواند قائل شود و بعد با یک جمع بندی وظایف ادارات مشخص گردد و در یک اقدام فراگیر فضای تکریم افراد خوش حجاب در شهر ایجاد گردد و این خود یک پیغام به همه مردم دارد که سیستم دولتی از شخص خوش حجاب حمایت میکند و فضای حمایت از افراد با حجاب شکل گیرد

برای مثال  شهرداری در صورت امکان برای مالیات و یا عوارض و یا مبالغی که برای خدمات شهری دریافت میکنند برای افراد خوش حجاب تخفیف هایی در نظر بگیرند.

و یا فرمانداری ، اداره برق ، اداره آب ، گاز ، ... به ارباب رجوعی که حضوری مراجعه مینماید و دارای حجاب اسلامی میباشد و برای ارائه خدمات گاها مبالغی دریافت میشود ، تخفیفی قائل شوند.


 

و هر شش ماه ادارت جلسه مجددی تشکیل دهند و بررسی کنند چه امتیازات دیگری میتوانند قائل شوند.

در همین باره به ستاد احیا پیشنهاد شد، که بانکها برای تشویق افراد خوش حجاب میتوانند ،  تسهیلات خاص قائل گردند .

که دو تن از مسئولین ستاد احیا گفتند ، نمیشود و بهانه تراشی کردند ، بعد با چند بانک در شاهین شهر صحبت گردید و اعلام شد که اگر مسئولین شهر ما را حمایت کنند ، میتوانیم خیلی کارهای مبتکرانه ای اجرایی کنیم.

شما میتوانید در پائین نمونه هایی دیگر از حمایتهای مردمی از حجاب را مشاهده کنید .

 

کافه ای در اصفهان که به چادریها تخفیف ویژه میدهد

کافی شاپ برای با حجابها

رستورانی در سعادت آباد تهران که با مکانی بسیار مفرح که به افراد با حجاب امکانات ویژه ارئه میدهد

رستوران با حجابها

رستوران با حجابها

رستورانی در رفسنجان که جایزه حجاب میدهد

رستورانی در رفسنجان که جایزه حجاب میدهد

به نظر می آید ستاد احیا امربه معروف و نهی از منکر شاهین شهر و اعضای ارشد آن حداقل میتوانستند در این 14 سال یک جلسه با اصناف و به طور مثال با صنف رستورانها بگذارند و آنها را تشویق به این کار نمایند و با ادارت دیگر مثل شهرداری و دارایی و ... هم صحبت کنند که رستورانهایی که اقدام به اینکار مینمایند در مالیات و عوارض و .... آنها تخفیف ویژه قائل شوند.

ادامه دارد

برچسب ها :
علیرضا نورالدینی
|
شنبه 11 اردیبهشت 1395 - ساعت : 12:40
شهیدانمان را دوبار ه شهید نکنیم -به مناسبت سالگرد شهادت مرتضی مطهری مطلب ذیل را با عنوان شهیدانمان را دوباره شهید نکنیم تقدیم برادران و خواهران گرامی فعال در حوزه فرهنگ بویژه معلمان عزیز می نمایم .
شهید مطهری دارای 7 فرزند بنامهای به ترتیب مجتبی حمیده علی سعیده فریده وحیده و محمد است . شهید مطهری را میتوان گفت اولین شخصیتی بود که امام خمینی را کشف نمود . او از علاقه مندان به درس اخلاق امام خمینی بود و در اثارش امده است که تحولات روحی شخصیت ایشان در همان درسهای اخلاق شکل گرفته است .او در جایی میگوید براستی که او روح قدس الهی بود . ایشان معتقد بودند که نهضت باید در مسیر اسلام حرکت کند و هدف صرفا سرنگونی محمد رضا پهلوی نیست بلکه هدف تاسیس نظام اسلامی است و مهم این است که بعد از شاه چه کسانی می خواهند حکومت را بدست یگیرند و چه نظامی روی کار می اید . در مدت حیاتش کوشید به مبارزه با سه جریان استبداد شاهنشاهی -تحجر -و روشنفکری غرب گرایانه پرداخت . .در مبارزه با جبهه استبداد همین بس که ساواک از او به عنوان یک روحانی افراطی و بدگو به رژیم یاد کرده است . او یک انقلابی ضد ظلم و ستم بود . وی بدنبال درمان دردها بود . وقتی شهید مطهری ان رژیم را در راه اندازی مراکز فحشائ و بی حجابی و سوق دادن جامعه بسوی مصرف گرایی غربی و تبلیغات شدید علیه احکام اسلامی را مشاهده نمود متوجه این واقعیت شد که عوامل این ریشه ها را باید در عمق جامعه جستجو کرد . و مبارزهبا این نمادها زمانی موفقیت امیز است که مبارزه با زیر بنای فکری فلسفی علیه فرهنگ غربی طرح ریزی شود . در دومین جبهه متحجرین هستند . سنگری که درون ان افراد مومن و به ظاهر مسلمانهستند .. فردی که در جریان اسلام سنتی قرار میگیرد و شیفته ان میشود ان چنان دچار خود شیفتگی و خود بیگانگی میشودکه توجه او به مصادیق بارز و اشکار زندگی اجتماعی و سیاسی رسول خدا نمیشود . افراد این جریان در شهادت امام حسین عاشقانه می گریند اما در اندوه حضرت زهرا امام حسن و امام موسی کاظم هم اندوهناک هستند بدون انکه بفهمند که چرا این بزرگان در انزوا بوده اند . در سومین جبهه مبارزه با روشنفکری غربی میباشد که ما شاهد تاریخ معاصر ان از سال 1332تا 1357 میباشیم . این جریانات شامل جریان چپ التقاطی با سردمداری سازمان متافقین و جریان اصلاح طلب همانند نهضت ازادی -جبهه ملی و سلطنت طلبان هسنیم . شهید مطهری کوشید تا چهره ای واقعی اسلام را به نمایش بگذارد و در این راه عده ای اورا سنی وهابی و محل سخنرانیهای او را یزدیه اضلال نامیدند . مطهری با برخورداری از یک شیوه سیاسی مبتبی بر تاکتیک مکتبی و هدف دار با این جریان به مخالفت پرداخت . او جریان فکری اسلم فقاهتی را در مقابل این دسته از روشنفکران غرب زده احیائ نمود و معتقد بود اسلام فقاهتی قابلیت انعطاف و تطابق با نیازهای هر عصری را داراست و مراجع دینی در تطبیق نیازمندیهای فکری سیاسی و اجتماعی زمانه خود نقش پیامبران عصر خودرا ایفائ می نمایند . اما اکنون چه باید کرد :
عدم شناخت جامعه از گوهری که هر کشوری از وجودش برخواردار نیست ضعف و نقصان بزرگی محسوب میشود . فقدان مهندسی و مدیریت فرهنگی یک حقیقت تلخ تاریخی است که در کشور با هر اسم و یادبودی که برای شهید مطهری بر پا میشود اندیشه او بیشتر و بیشتر خاک میشود. شاید مهم ترین مظلومیت روز افزون او و دیگر صاحبان و اندیشه اسلامی ان است که سازمانها و مراکز بانی فرهنگی فقط به تکالیف روزمره خود مقید هستند و نه به تعمیق فرهنگ و این امر باعث شده از التفات به قشر جوان غافل شویم . این نقص که مارا در انتقال تفکرات بزرگان این کشور به نسل بعدی ناتوان ساخته است . لذا می بایستی با پیروی از توصیه های رهبر فرزانه انقلاب و با معرفی درست مردانی بزرگ مانند شهید مطهری در اطلاع رسانی دینی به نسلهای اتی پویاتر باشیم و با اهمال ورزی ،این شهیدان را دوباره شهید نکنیم . والسلام باتقدیم احترام

علیرضا نورالدینی
|
دوشنبه 6 اردیبهشت 1395 - ساعت : 12:16
با سلام و احترام خدمت اعضای محترم ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکرتقدیم میدارد این ستاد با عنایت به وضعیت قومیتی و جمعیتی حاکم بر شهر شاهین شهر می بایستی نسبت به ایجاد مرکز مطالعاتی جهت بررسی تخصصی و علمی امر به معروف و نهی از منکر ،جایگاه و مراحل و چگونگی اجرای ان با هدف تهیه و ارایه نقشه جامع مهندسی امر به معروف و نهی از منکر راهکارهای علمی و عملی در سه حوزه ملی -ایرانی و عمومی و حرفه ای اقدام نماید . احیای امر به معروف و نهی از منکر از دید قرانی ان به مثابه احیای اخلاق ،رفتار ،فضایل ،معنویات عقاید در جامعه است . از طرفی این امر با هدف هدایت ساماندهی و مطلوب سازی فغالیتهای نهادهای جامعه در جهت فضایل و معنویات انسانی و تحقق جامعه دینی صورت میگیرد . با ارایه یک رویکرد مهندسی شده به مقوله امر به معروف و نهی از منکر فرایند طراحی باز طراحی اصلاح و ارتقائ شئونات و مناسبات نظامهای اقتصادی اداری سیاسی و فرهنگی جامعه مشخص و شفاف خواهد شد . همانگونه که مستحضر میباشید حکومتهای غربی با شعار ازادیهای فرهنگی و تساهلات اعتقادی مذهبی تلاش می نمایند تا جوامع و دولتها را به پرتگاه بی اعتنایی و بی طرفی دینی بکشانند . در حقیقت اقدامات انان برای ترویج بی ارزشیها و ناهنجاریهای اخلاقی و با هدایت افکار عمومی در راستای ترویج ابتذال اداری و حکومتی بر کسی پوشیده نیست . اهمیت یافتن مقوله و گفتمان هایی همچون افکار عمومی ،دیپلماسی عمومی ،سیاست فرهنگی ،برنامه ریزی و مدیریت فرهنگی در ادبیات علمی و مدیریتی کشور موید این واقعیت است که سعی نظام سلطه غرب با استفاده از گسترش ارتباطات و اطلاعات و در نتیجه گسترش تعاملات فرهنگی در راستای منافع مادی و اشاعه سرمایه داری و بی هویتی جوامع در قالب تهاجم فرهنگی ،ناتوی فرهنگی و در اشکال مختلف جنگ نرم عرضه میشود . لذا ضرورت تلاش و احیای معارف دینی و فرهنگ دینی ضروری به نظر میرسد . امید است مسئولین محترم شهر بتوانند در کنار تامین رفاه و امنیت اقتصادی مردم ،زمینه ترویج معارف اصیل و ناب نظام های اجتماعی و دینی را در راستای رشد و نمو تربیت و تعالی معنوی جامعه مهیا ساخته تا بتوانند در مسیر حکومت ارمانی مهدوی و حاکمیت حق و عدالت در سایه حکومت صالحان حرکت نمایند .این امر جز با برنامه ریزی ،معماری و مهندسی نظامهای اجتماعی و ارایه یک الگوی کامل قابل دست یابی نمیباشد .

ناشناس
|
سه شنبه 31 فروردین 1395 - ساعت : 17:59
جهت ارائه خدمات دولتی به افراد با حجاب چگونه میشود فهمید که فرد مراجعه کننده با حجاب است یا بخاطر دریافت خدمات چادر زده است

پاسخ ها
م.ط
|
جمعه 3 اردیبهشت 1395 - ساعت : 02:01
بعضی مسائل در دین هست که ریای آن هم خوب است زیرا باعث تشویق دیگران می شود مثل نماز جماعت که در آن نوعی یادآوری به دیگران است برای نماز خواندن و باید کنار آن کار فرهنگی هم باشد که از حالت ریا تبدیل شود به اینکه کار برای خدا باشد و اگر در همهء ادارات و (اصنافی که همکاری می کنند مثل موارد بالا)این تشویق باشد تمرین حجاب خوب برای افراد بد حجاب است و ضمناً بعضی وقتها باید هزینه کرد تا افراد خوش حجاب از مظلومیت در بیایند زیرا یک دختر مثلاً 16 ساله وقتی با چادر بیرون می آید و در شهری مثل شاهین شهر تردد می کند تحت فشار است و درجهء ایمان هم که در همه یکسان نیست و ممکن است تحت تأثیر محیط کم کم حجابش بدتر شود و این دختر می بیند که در هیچ جایی هم او را تحویل نمی گیرند و بیشتر تحت فشار قرار می گیرد .
و در واقع بعضی وقتها باید هزینه کرد برای اینکه افرادی که حجاب خوب دارند تشویق شوند و تحت تأثیر محیط قرار نگیرند و برای این کار اگر عده ای دیگر هم که واقعا حجاب خوب ندارند تشویق شوند ارزش دارد ضمن اینکه همین تشویق روی آنها هم می تواند تأثیر بگذارد .
مطلب دیگر اینکه از صبح تا وقتی که ادارات باز هستند تعداد خانمهایی که با حجاب خوب تردد می کنند بیشتر می شود (و در غیر ساعات اداری هم با همکاری اصناف و جاهای تفریحی مثل سینما و شهر بازی و ... که به افراد با حجاب تخفیف می دهند تردد با حجاب ها بیشتر می شود) و این خود ترویج حجاب به صورت عملی است ولو اینکه عده ای از روی اعتقاد آن را انجام ندهند .
در ضمن این را هم باید در نظر داشت که همیشه یک کار فرهنگی به تنهایی برطرف کنندهء یک معظل نیست و در کنار آن باید کارهای دیگر فرهنگی هم در نظر گرفت تا تکمیل کنندهء این طرح باشد .
ی.م
|
یک شنبه 29 فروردین 1395 - ساعت : 02:04
در راستای این طرح شما می توان یک همایش با حضور یک سخنران کشوری برگزار کرد !!!!

ناشناس
|
شنبه 28 فروردین 1395 - ساعت : 15:55
ناهار چی میدن ؟!!!

پاسخ ها
رضا
|
سه شنبه 31 فروردین 1395 - ساعت : 02:10
مطمئن باشید که یک نوع غذا بیشتر نمی دهند یا کباب می دهند یا جوحه کباب
مهدی . ک
|
شنبه 28 فروردین 1395 - ساعت : 13:57
طرح خوبی است ، واقعاً اینها در ستاد احیاء چه کار می کنند و توی این همه سال چه مصوباتی داشته اند ؟!!! حداقل مصوبات ستاد احیاء را رسانه ای کنند مردم بدانند چه طرحهایی تصویب می کنند .