امروز شنبه 27 بهمن 1397

تاریخ انتشار : سه شنبه 14 مهر 1394 - 22:18
انتقاد حاجی نماینده شاهین شهر در مجلس به لاریجانی
انتقاد حاجی نماینده شاهین شهر در مجلس  به لاریجانی

 حاجی‌ نماینده شاهین شهر در مجلس و عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در مخالفت با دوفوریت طرح اقدام متناسب و متقابل دولت ایران در اجرای برجام در سخنانی گفت: علت مخالفت بنده به این دلیل است که هنوز چند دقیقه‌ای از قرائت گزارش کمیسیون ویژه نگذشته و می‌بایست این گزارش را ما استماع می‌کردیم و بعد از آن با تفکر و تأمل این طرح را تهیه می‌کردیم.

 

وی افزود: سؤال بنده این است: از کجا قبل از اینکه گزارش قرائت شود طرحی توسط عده‌ای از همکاران تهیه شده و طوری برنامه‌ریزی شده که در همین چند روز تعطیلی چاپ شده است؟ اگر ما رأی دادیم و مجلس 15 نفر را برای کمیسیون انتخاب کرد، برجام را بررسی کردند و الآن هم گزارش بسیار متقن، محکم، دقیق و جامعی تهیه شده که فکر نمی‌کنم در طول دیگر دوره‌های مجلس نمونه‌ای داشته باشد، واقعاً دست‌شان درد نکند و زحمت کشیدند که آن را تهیه کردند، عقل حکم می‌کند که برای بررسی این طرح فرصت بگذاریم، چرا باید در بزنگاه‌ها مجلس را تعطیل کنیم؟ چرا نباید چهارشنبه این هفته جلسه نداشته باشیم؟ کجا می‌خواهیم برویم و چرا نباید هفته آینده جلسه نداشته باشیم؟ ما داریم حقوق می‌گیریم و وظیفه داریم بایستیم، آیا کاری مهمتر از این هم داشتیم؟

 

وی تصریح کرد: علت اول مشکل این است که متن تهیه شده طرح دوفوریتی هیچ برداشتی از این گزارش کمیسیون برجام ندارد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس خطاب به لاریجانی گفت: آقای رئیس، شما در نوبت قبل هم وسط کار آمدید و به‌خلاف آئین‌نامه به موضوع ورود کردید. شما در گزارش کمیسیون امنیت ملی به‌خلاف قانون دست بردید و بنده از شما به کمیسیون اصل 90 شکایت کردم که این شکایت در کمیسیون اصل 90 رسیدگی شد و حق را به بنده داد و گفت که هیئت رئیسه و رئیس اشتباه کردند و تذکر داد، چرا مجدداً می‌خواهیم این کار را انجام دهیم؟

 

حاجی‌دلیگانی با طرح این سؤال "مگر ما چند طرح دوفوریتی دیگر در هیئت رئیسه داریم؟" گفت: از کدام‌یک از تهیه کنندگان این طرح‌ها اجازه گرفتید و این طرح را در دستور قرار دادید؟ چرا دوباره می‌خواهید نظرات خودتان را یک‌طرفه به مجلس بقبولانید؟ برای مجلس زشت است، برای مجلس درست نیست که 40 روز وقتش را به کمیسیونی بدهد و گزارش تهیه کند اما اکنون هیچ استفاده‌ای از این گزارش در تهیه طرح نشود، مگر در بند پیشنهادات اول نگفته است که طرح تهیه شود؟ این طرح چه‌زمانی تهیه شده است؟ پس باید قبول کنیم که این طرح قبلاً تهیه شده که چنین چیزی نیست.

وی ادامه داد: از طرفی محتوای این طرحی را که تهیه شده هرچه مطالعه کردم می‌بینم که هیچ ضمانت اجرایی ندارد در حالی که این گزارش که مختص مجلس و کمیسیون منتخب آن است، اشکالات اساسی به برجام وارد کرده که در این طرح دوفوریتی تماماً موضوع را پذیرفته و هیچ ضمانت اجرایی را برای اشکالات اساسی که در این گزارش وجود دارد برایش راهکاری ارائه نداده است، عملاً مجلس با این طرح راه دولت را رفته است، عزیزان، نگذاریم که چنین شود.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان مجلس در همین زمینه افزود پیشنهادم این است که طرح براساس متن گزارش کمیسیون ویژه بررسی برجام تهیه شود و هفته آینده هم جلسه علنی داشته باشیم. ما از قبل برجام مطالب متفاوتی شنیدیم اما امروز همه ملت ایران با این گزارشی که پخش شد که دو تا بند آن قرائت نشد، متوجه شدند که این طرح برجام چیزی نیست که به نفع ملت ایران باشد و در آینده مردم بیشتر خواهند یافت که این به نفع‌شان نبوده است وگرنه ما چه مخالفتی باید داشته باشیم؟ خواهش بنده این است که به دو فوریت این طرح رای ندهید.

برچسب ها :
شهروند وظیفه شناس
|
پنج شنبه 30 مهر 1394 - ساعت : 20:35
ما باید خودمان از تحریم خودمان دست برداریم وبه جوانان شهرهایمان در هر شهری بها دهیم و بیکاری شهری را سربار شهر دیگر نکنیم تا پویایی در شهرهایمان رونق گیرد

مهرداد
|
پنج شنبه 23 مهر 1394 - ساعت : 19:15
سرانجام مجلس هم به برجام رای داد و حالا ما مردم منتظر برداشتن تحریم ها و رونق اقتصادی و برطرف شدن مشکلات اقتصادی هستیم .

حسین
|
سه شنبه 21 مهر 1394 - ساعت : 01:48
آقای حاجی ممنون که حرف دل ما را با شجاعت زدید ، این همه کمسیون ویژه وقت گذاشت برای چی ؟!!! این که سایر نمایندگان هم به این طرح آقای لاریجانی و دوستانشان رأی دادند و به گزارش کمیسیون ویژه برجام اهمیتی ندادند یعنی توهین به خودشان ، زیرا به رأی خود اهمیتی ندادند و دیگراینکه به کار کارشناسی اهمیتی ندادند و به نظر می آید تحت نفوذ قرار می گیرند .