امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : یک شنبه 21 تیر 1394 - 17:59
سخنان مهم دبیر جنبش عدالتخواهی در محضر رهبر انقلاب پیرامون نماز جمعه
سخنان مهم  دبیر جنبش عدالتخواهی در محضر رهبر انقلاب پیرامون نماز جمعه

به گزارش عدالتخواهی؛ شنبه ۲۰ تیرماه مانند هر سال، دانشجویان میهمان رهبر معظم انقلاب بودند. دبیر جنبش عدالتخواه در این دیدار مقابل معظم له نطق نمودند و نقطه نظرات جنبش عدالتخواه را در محضر ایشان عنوان نمودند.

در قسمت پایانی صحبتهای حسین شهبازی نماینده جنبش عدالت خواه پیرامون نمازجمعه مطالب مهمی را در محضر رهبر انقلاب بیان داشت که به شرح زیر است

 

عرایض را با اشاره به چند نکته پیرامون نمازهای جمعه و یک سؤال به پایان می‌بریم:

 

نمازهای جمعه در سراسر کشور، فرصتی بسیار بزرگ برای کشور و استعدادی عظیم برای بسیج توده‌ها و متمرکز کردن آن‌ها برای حل مشکلات کشور و حرکت به سمت تعالی جامعه است.

بااین‌وجود که تأثیرات مثبت و فراوان این فریضهٔ عبادی-سیاسی مشهود است، اما اما متأسفانه بخش مهمی از این ظرفیت، هنوز بالقوه مانده و بالفعل نشده است و در نقاط زیادی به تقویم‌خوانی و اشاره به واضحات اکتفا می‌شود.

یا این‌که سخنانی که حضرت‌عالی فرموده‌اید بدون این‌که فرآوری بومی و اقلیمی بشود فقط تکرار می‌شود. مثلاً از کلیدواژه‌ها و شعارهای اساسی مثل جهاد اقتصادی، سبک زندگی، جنگ نرم و…، بدون تشریح، ایجاد ارزش‌افزوده و توجه به ظرفیت‌های اقلیمی و فرهنگی کلیشه‌سازی می‌شود.

اقدامات نادری نظیر سخنرانی پیش از خطبه‌های استاد حسن رحیم‌پور ازغدی نیز، که موجب جذابیت عمومی و بازگشت نماز جمعه به جایگاه حقیقی آن بود، با تنگ‌نظری‌های جناح‌های حاکم و مسئولین رسانهٔ ملی و نمازجمعه متوقف شده است.

 

سؤال آخر این‌ که:

 

مردم هیچ‌گاه از جنابعالی رفتار جناحی ندیده‌اند و این‌ باید سیره‌ای آموزنده برای نمایندگان شما در جایگاه امامت جمعه و بعضی مسئولیت‌های دیگر نظیر سازمان تبلیغات اسلامی یا نمایندگی ولی‌فقیه در بعضی نیروهای مسلح در اقصی نقاط کشور باشد، اما آنچه تاکنون از برخی ائمهٔ جمعهٔ و بعضی مسئولیت‌های دیگر مشاهده‌شده خلاف رویهٔ رهبری بوده است و باوجود این‌که حضرت‌عالی بر شأن پدری ائمهٔ جمعه تأکید فرموده‌اید، برخی از ایشان، رفتارهای غلیظ جناحی از خود نشان داده‌اند و حتی به‌عنوان یک فعال انتخاباتیِ پرتلاش به نفع یک جناحِ سیاسی عمل نموده‌اند تا آنجا که رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمهٔ جمعهٔ کشور اکنون به‌عنوان رئیس شورای همگرایی اصولگرایان شناخته‌شده است، حال سؤال این است که با این وجود که تمامی آحاد ملت به خصوص نخبگان و از آن جمله ائمه جمعه باید دارای درک سیاسی باشند اما میزان مشارکت سیاسی آقایان مثلا در عرصه انتخابات تا چه حد باید باشد و آیا ایشان برای فعالیتهای سیاسی با شائبه حزبی از حضرت عالی کسب اجازه می کنند؟

 

 به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از شیراز، مجتبی رئیسی، فعال دانشجویی شیرازی از حاشیه های دیدار دانشجویی دیروز آقا نوشت:
نطق جنبش عدالتخواه نسبت به بقیه متفاوت بود، یکی از سئوالات جنبش درباره چرایی ورود برخی ائمه جمعه به انتخابات و ... بود که گویا اقا بعدا موقع دستبوسی به دبیر جنبش گفتن نقدتون درسته از من کسب اجازه نمیکنن! در دو مورد (خلا حضور مسائل مدیریت شهری و مسکن در برنامه ششم) هم با دقت از دوتاش یادداشت برداشتن، بعد در صحبتشون هر دو مورد نقد رو تایید کردن و گفتن اگر قبل از ابلاغ برنامه این مطالب رو بهم می رسوندید اصلاحش می کردم؛ اما حالا هم به گونه ای که بشود ابلاغ می کنیم که جبران بشه (نقل به مضمون چنین سخنی تابحال سابقه نداشت که آقا نقد یک اتحادیه رو در ابلاغ سیاست های کلان کشور اینچنین مورد توجه قرار بدهند.
آقا موقع دستبوسی به دبیر انجمن ۳ بار گفتن خیلی خوب بود و به دبیر جنبش هم گفتن طیب الله انفاسکم، این دو جمله متفاوت ترین تاییدات آقا بود.

 

 

متن کامل سخنان دبیر جنبش عدالتخواهی در محضر رهبر انقلاب :

 

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

«وَ نُریدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَ نَجْعَلَهُمْ أَئِمَّهً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوارِثین»

ضمن عرض سلام خدمت رهبر معظم انقلاب اسلامی

مسیر عدالت‌خواهی، متناسب با فضای عمومی حرکت انقلاب، باید روزآمد شود. شاید روزگاری رسالت اصلی عدالت‌خواهان، احیای گفتمان عدالت‌خواهی و بازگرداندن واژگان فراموش‌شدهٔ این عرصه چون مستضعفین به ادبیات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور بود و بعدتر در مبارزه با برخی مصادیق فساد، تعین می‌یافت.

امروز با توجه به پیچیده‌تر شدن مناسبات سیاسی – اقتصادی در کشور  و افزوده شدن به عمر مبارک انقلاب، رسالتِ عدالت‌خواهان و به‌خصوص جریانات ِ دانشجویی ورود جدی به مرحلهٔ نوینی از مبارزه با فساد و مطالبهٔ عدالت است یعنی هدف‌گیری فساد و مناسبات ضد عدالت و تبعیض‌آمیز در سازوکارها و ساختارهایی در کشور که استعداد فساد در آن‌ها برای تمام انقلاب خطر جدی ایجاد می‌نماید.

در این مجال، ۳ مصداق از زمینه‌های فسادخیز در مدیریت کشور را از میان فعالیت‌های سال گذشتهٔ جنبش عدالت‌خواه دانشجویی خدمتتان عرض می‌کنم:

۱. مدیریت شهری:

در طول یک دههٔ گذشته، درآمد شهرداری‌ها با سرعت افسارگسیخته‌ای رشد یافته تا آنجا که بودجهٔ شهرداری تهران، با رقم نجومی ۱۷ هزار میلیارد تومان به بودجهٔ عمرانی کل کشور نزدیک شده است.

قدرت برخاسته از این درآمدها تا آنجاست که با کمی اغراق، مدیریت شهری کشور را می‌توان به‌عنوان قوهٔ غیررسمیِ جدید در کنار قوای رسمی ِ ۳ گانهٔ کشور نام برد.

درآمدهای شهرداری‌ها غالباً از محل تراکم‌فروشی که خود یک ابداع باطل و از نتایج حاکمیت تکنوکرات‌ها در دههٔ ۷۰ است کسب می‌شود و شهرها را آن‌چنان به بودجهٔ تراکم‌فروشی وابسته کرده است که بودجهٔ کشور به نفت وابسته است؛ در دولت، نفت که سرمایه ملی و متعلق به نسلهای آینده است را می فروشیم و خرج امور روزمره می کنیم و در شهرها محیط تنفس مردم و آیندگان را می فروشیم.

یکی از عوارض این نحوهٔ کسب درآمد، انباشت امکانات در شهرهای بزرگ، به‌ویژه پایتخت و تمرکز جمعیت زیادی در آن‌ها است که خود یک بی‌عدالتی آشکار است و مدیریت شهرها را با گره‌های کور مواجه کرده است. در همین بستر است که برج سازی، زمین خواری و کوه خواری رشد می یابد.

با رجوع به نمای شهرهایی مثل تهران، مشهد و شیراز و گذر از معابر و خیابان‌ها به‌خصوص در نقاط بالای شهر، آنچه در کنار کارهای مثبت، به‌وضوح قابل‌مشاهده است، واگذاری شهر به سرمایه‌سالاران و زراندوزانی است که تبدیل شهر به یک مجتمع بزرگ تجاری را وظیفهٔ خود می‌دانند. ده ها پروژه تجاری بزرگ که مثل قارچ هر روز در شهر میرویند، اسناد مصور  تغییر کاربری پایتخت هستند، که اگر به اثر شهر بر شهروند معتقد باشیم _که هستیم_ آیا این تغییر کاربری شهر به تغییر سبک زندگی شهروندان نخواهد انجامید؟ و آیا فرهنگ شهر متناسب با همین تجاری سازی ِبی هویت عوض نخواهد شد؟

از طرفی بسیاری از این پروژه‌های تجاری بر ویرانهٔ باغ‌ها ساخته می‌شوند. وسعت این تخریب‌ها تا آنجاست که دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی خیرا اعلام کرده در طول ۱۰ سال گذشته، ۴ هزار هکتار از باغات ِ شهرِ تهران، نابودشده است.

به‌رغم تذکرهای مکرر حضرت‌عالی برای حفظ باغات در محدودهٔ شهرها و علی‌رغم تأثیر محیط زیست بر سلامتی شهروندان، مدیران و دستگاه‌های مختلفی، دست‌اندرکار این جرم آشکار می‌باشند.

اگر قرار باشد مطالبات رهبری در مبارزه با زمین‌خواری و کوه‌خواری و هم‌چنین شهرسازی اسلامی-ایرانی و امثال آن تحقق عینی بیابد، باید ساختار فسادخیز تأمین درآمدهای شهرداری‌ها تغییر پیدا کند و الا با توصیه و یا برخورد موردی به نتیجهٔ جدی نخواهیم رسید و این مهم علی‌رغم تأکید در سیاست‌های کلی شهرسازی، مغفول مانده و متأسفانه در سیاست‌های کلی برنامه ششم در کنار مواردی نظیر محیط‌زیست، کشاورزی و آب موردتوجه واقع نشده است.

البته جنبش عدالت‌خواه در کنار مطالعه، موشکافی و مطالبهٔ مسئلهٔ مذکور به‌حسب وظیفه شرعی، در ۲ مورد از این موارد متعدد در زمینه تخریب باغات که یکی از این‌ها توسط ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در شمال تهران صورت پذیرفت، نسبت به بانیان قضیه اعلام‌جرم کرد که متأسفانه مورد توجه دستگاه قضایی قرار نگرفت و در پیچ‌وخم‌های بروکراتیک، غیرشفاف و زائد و البته قابل اصلاح دستگاه قضا نادیده انگاشته شده است.

۲. مدیریت حوزهٔ زمین و مسکن:

حضرت امام (ره) ۲ ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اولین پیام اقتصادی خود که مشهور به پیام حساب ۱۰۰ امام خمینی است، ضمن ابراز انزجار از بی‌خانمانی مستضعفان و زندگی برخی از مردم در بیغوله‌های تنگ‌وتاریک، خانه‌دار کردن ملت را از وظایف حاکمیت دانسته و برای آن حتی راهکارهایی نیز مشخص نمودند.

در اصول ۳، ۳۱ و ۴۳ قانون اساسی نیز بر تکلیف دولت در ایفای حق مسکن مردم که از نیازهای اساسی یک جامعه است، تأکید شده است.

اما بی‌توجهی مدیران و مسئولان به پیام تاریخیِ امام و وظایف اساسی‌شان باعث شده در سی‌وچندسالگی انقلاب، کماکان در موضوع مسکن شاهد مشکلات فراوانی باشیم. یک نفر برای خانه‌دار شدن، گاهی ۴۰ سال و گاهی بیشتر، آن‌هم با پس‌انداز غالب درآمدش نمی تواند صاحب خانه بشود.

این را باید جمع زد با ۱۲ میلیون جوان که در حال گذر از سن ازدواج هستند و درصورتی‌که مقدماتی نظیر مسکن فراهم نشود، به مسائلی نظیر سن ازدواج، جمعیت و مقولهٔ مهم فرهنگ ضربات جبران‌ناپذیری وارد خواهد شد که هیچ نهاد فرهنگی اجتماعی نخواهد توانست علاجی برایش نیابد.

مسکن مهر باوجود نواقصی که داشت، گامی در جهت خانه‌دار کردن مستضعفین بود که اقشار کم‌درآمد متقاضیان اصلی آن بودند. بگذریم از حدود ۲ میلیون شغلی که به‌واسطهٔ توقف آن، از بین رفت.

مردمی که با مشقت فراوان پول‌هایشان را جمع کرده و به امید خانه‌دار شدن، تحویل نظام دادند برخلاف تصریح حضرت‌عالی برای اتمام پروژهٔ مسکن مهر به‌خاطر دعوای سیاسی دولت‌ها باهم سرگردان و پریشان شده‌اند.

در این موضوع، وظیفهٔ خود دانستیم پشتیبان متقاضیان مسکن مهری باشیم که چشم‌انتظار خانه‌شان هستند اما برخورد قوهٔ قضائیه مجال تداوم این وظیفه دانشجویی را از ما سلب کرد تا مسکن مهر نیز در کنار مسائلی نظیر هسته‌ای، کرسنت و طرح تحول سلامت از جانب برخی مسئولین و نهادها منطقهٔ ممنوعهٔ نقد و اطلاع‌رسانی باشد.

در کنار بعد معیشتی، زمین و مسکن، از فسادخیزترین حوزه‌های کشور است که به دلیل عدم شفافیت و عدم توجه و نقش‌آفرینی جدی دولت‌ها بهشتی برای سوداگران فراهم ساخته است. گرانی مسکن در کشور،  به‌واسطهٔ گرانی زمین است و گرانی زمین ریشه در عدم شفافیت این بازار و دلالی در آن دارد.

از راهگشاترین کارها برای حل مشکل این ساختار معیوب، اجرای طرح کاداستر زمین و مسکن بود که چند سال پیش در همین دیدار توسط نمایندهٔ جنبش خدمت شما عرض شد. بعدتر معاون محترم رئیس قوهٔ قضائیه اعلام فرمودند که اجرای کاداستر ۹۸ درصد پیشروی داشته است. با توجه به اینکه چندسال از صحبت های ایشان میگذرد امیدواریم ۲ درصد باقی مانده بالاخره تمام شود و مجبور نشویم چند سال دیگر صبر کنیم.

با این‌ وجود که مسکن و صنایع وابسته به آن حدود یک‌سوم اقتصاد کشور را تشکیل می‌دهد و سهم آن در دغدغه‌های معیشتی مردم جدی است اما دربندهای متعدد سیاست‌های برنامه ششم توسعه که اخیراً ابلاغ شد موضوع مسکن آنچنان جایگاه موردانتظار ندارد.

۳. محدود کردن جمهوریت

تعبیه کردن جمهوریت در نظام سیاسی ما، مرهون درایت امام و حضرتعالی است. اتفاقی که موجب ایستادن مردم مقابل انحرافات و ضمانت بقای نظام بر اصول و آرمان‌های انقلابی و اسلامی آن است؛ اما بعضی محافظه‌کاری‌ها و تهدید انگاری ها، به انحای مختلف در حال تقلیل دایرهٔ نقش‌آفرینی عموم مردم در نظام سیاسی و ادارهٔ کشور است. درحالی‌که در یک نظام مردم‌سالارِ دینیِ مقتدر، می‌توان با نگاه فرصت‌محور ضمن گذاشتن چارچوب معقول و جلوگیری از سوءاستفاده‌ها راه را برای حضور بیشتر مردم در میدان فراهم کرد.

اما مثلاً با بهانه‌هایی نظیر ضرورت ثبات سیاسی، تخصصی کردن ادارهٔ کشور، کلان‌نگری و جلوگیری از پاسخ‌گویی مسئولین به مردم در موارد خرد، بر محوریت قبایل سیاسی در ادارهٔ کشور إصرار می‌شود که با قالب‌هایی مثل پافشاری بر استانی کردن انتخابات و تغییر ساختار سیاسی کشور با محوریت احزاب و مجلس نمود بیرونی یافته است.

نمونهٔ دیگر برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌ها است. علی‌رغم نگاه موسع قانون اساسی، برای حضور مردم درصحنه‌های انقلاب، به بهانهٔ بعضی سوءاستفادههای قطعاً غلط و شایستهٔ محکومیت به‌ویژه در سال‌های ابتدایی انقلاب یا آشوب‌های سال ۷۸ و ۸۸، حضورهای خودجوش و مردمی حتی برای دفاع از انقلاب، با تنگ‌نظری‌های گسترده و رویکرد سلیقه‌ای روبه‌رو شده است.

هم‌چنین برای اجرای فرمان قرآن برای دادخواهی مظلومان در آیهٔ کریمهٔ «لا یحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلاَّ مَنْ ظُلِم» سازوکار قدرتمند دیده نشده است و همین فقدان سازوکار قوی موجب شده تا تفاسیر امنیتی و تهدیدمحور در موارد زیادی بین فریاد دادخواهی بعضی اقشار مستضعف نظیر معلمان، کارگران و پرستاران با بعضی حرکت‌های سوءاستفاده‌چی، ضدامنیتی و وابسته یکسان انگاشته شوند و بعضاً این مطالبات به دلیل سوءتعبیرها، حالت انفجاری به خودگرفته است.

حذف مردم از چرخه مدیریت کشور یا کمرنگ شدن نظارت ملت بر حاکمیت، می تواند این فرصت را در اختیار عده ای قلیل قرار بدهد تا در محیط هایی در بسته و بدون توجه به دغدغه های مردم ، قدرت و حاکمیت را ابزار نیل به اهداف قبیله ای و شخصی قرار دهند.

بازنمود این مسئله در عرصه‌ٔ اقتصادی، محدود کردن فعالان بخش خصوصی به جمعی از نخبگان تجار در قالب اتاق بازرگانی و یافتن اختیار قانونی برای آن‌هاست که موجب شده تا تولید فدای تجارت شود و رانت‌های حاصل از آن برای ۷۵میلیون نفر مشکل ایجاد کند.

عرایض را با اشاره به چند نکته پیرامون نمازهای جمعه و یک سؤال به پایان می‌بریم:

نمازهای جمعه در سراسر کشور، فرصتی بسیار بزرگ برای کشور و استعدادی عظیم برای بسیج توده‌ها و متمرکز کردن آن‌ها برای حل مشکلات کشور و حرکت به سمت تعالی جامعه است.

بااین‌وجود که تأثیرات مثبت و فراوان این فریضهٔ عبادی-سیاسی مشهود است، اما اما متأسفانه بخش مهمی از این ظرفیت، هنوز بالقوه مانده و بالفعل نشده است و در نقاط زیادی به تقویم‌خوانی و اشاره به واضحات اکتفا می‌شود.

یا این‌که سخنانی که حضرت‌عالی فرموده‌اید بدون این‌که فرآوری بومی و اقلیمی بشود فقط تکرار می‌شود. مثلاً از کلیدواژه‌ها و شعارهای اساسی مثل جهاد اقتصادی، سبک زندگی، جنگ نرم و…، بدون تشریح، ایجاد ارزش‌افزوده و توجه به ظرفیت‌های اقلیمی و فرهنگی کلیشه‌سازی می‌شود.

اقدامات نادری نظیر سخنرانی پیش از خطبه‌های استاد حسن رحیم‌پور ازغدی نیز، که موجب جذابیت عمومی و بازگشت نماز جمعه به جایگاه حقیقی آن بود، با تنگ‌نظری‌های جناح‌های حاکم و مسئولین رسانهٔ ملی و نمازجمعه متوقف شده است.

سؤال آخر این‌ که:

رهبر معظم انقلاب؛

مردم هیچ‌گاه از جنابعالی رفتار جناحی ندیده‌اند و این‌ باید سیره‌ای آموزنده برای نمایندگان شما در جایگاه امامت جمعه و بعضی مسئولیت‌های دیگر نظیر سازمان تبلیغات اسلامی یا نمایندگی ولی‌فقیه در بعضی نیروهای مسلح در اقصی نقاط کشور باشد، اما آنچه تاکنون از برخی ائمهٔ جمعهٔ و بعضی مسئولیت‌های دیگر مشاهده‌شده خلاف رویهٔ رهبری بوده است و باوجود این‌که حضرت‌عالی بر شأن پدری ائمهٔ جمعه تأکید فرموده‌اید، برخی از ایشان، رفتارهای غلیظ جناحی از خود نشان داده‌اند و حتی به‌عنوان یک فعال انتخاباتیِ پرتلاش به نفع یک جناحِ سیاسی عمل نموده‌اند تا آنجا که رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمهٔ جمعهٔ کشور اکنون به‌عنوان رئیس شورای همگرایی اصولگرایان شناخته‌شده است، حال سؤال این است که با این وجود که تمامی آحاد ملت به خصوص نخبگان و از آن جمله ائمه جمعه باید دارای درک سیاسی باشند اما میزان مشارکت سیاسی آقایان مثلا در عرصه انتخابات تا چه حد باید باشد و آیا ایشان برای فعالیتهای سیاسی با شائبه حزبی از حضرت عالی کسب اجازه می کنند؟

 

برچسب ها :
یک شاهین شهری
|
جمعه 13 شهریور 1394 - ساعت : 03:33
با سلام .....ولی واقعا حیف این شهر که حاجی نماینده مردمش باشه .....

پاسخ ها
ناشناس
|
دوشنبه 4 آبان 1394 - ساعت : 09:11
بیشین بینیم بابا
ناشناس
|
یک شنبه 11 مرداد 1394 - ساعت : 00:27
میگن کافر همه را به کیش خود پندارد ، البته بلا تشبیه کافر و شما ، این فقط یک تشبیه ساده بود ،اگه فکر کردید همه مثل خودتون ..... اند که این توجیه مضحک رو برای فرار از پاسخگویی و نقاب از چهره بر نداشتن باور کنند ، خب ماله اینه که فکر میکنید همه مثل خودتونن ، این بچه ها نه کسی رو میزنن نه اخراج میکنند و نه .... پس همون که گفتیم ، وقتی مردش نیستین بیخودی اینجا وقت ملت و نگیر برو دفتر .... به معاملا تتون برسید بلکه یه هفتصد ساعت هم برای شما بنویسند.

ناشناس
|
سه شنبه 6 مرداد 1394 - ساعت : 08:00
نا مسلمان جان ، بیا مرد باش با رفقای دفتر ... پاشو بیا یه جلسه حضوری اونوقت همه بفهمن شماها چقدر برحق هستین ، اینهمه هم وقت همدیگه رو نگیریم ،خوانندگان سایت رو هم فراخوان میکنیم ، شما هم هر کیو دوست دارین ردیف کنین ، مثل جلسه فرمانداری که سپر بلای ...باشن اونوقت دیگه حسابی دیدنی میشه ولی حیف که مردش نیستین ، نه خودتون نه همون که براش داری تقلا میکنی .

پاسخ ها
نا مسلمان
|
چهارشنبه 7 مرداد 1394 - ساعت : 09:37
شما همچین با هیجان داری فراخوان اعلام میکنی انگار مسابقه گاو بازیه!!! تو مسابقه گاو بازی شرط عقل اینکه فرار کنی وگرنه اینقدر گاو خشمگینه که به حرفت گوش نمیکنه میزنه و میره!!!! البته بلا تشبیه گاو با شما این فقط یک تشبیه ساده بود انشالله حمل بر بی احترامی نباشه.این جلسه که با این همه کینه شروع بشه جز اختلاف بیشتر هیچیز نداره
برای نامسلمان
|
سه شنبه 6 مرداد 1394 - ساعت : 00:25
جناب نامسلمان محض اطلاع جنابعالی باید عرض کنم در ایام انتخابات مجلس نهم در سال 1390 تنها کسانی که به نحوه تبلیغات آقای حاجی انتقاد علنی نمودند بچه های همین سایت بودند در حالیکه بسیاری از حضرت بادمجان دور قاب چین و مصلحت سنج و حزب بادگرا زبان در کام فرو بردند و لالمانی گرفتند. در عین حال از تریبون مقدس نمازجمعه هم در آن ایام هیچ صدایی بلند نشد و انتقادی صورت نگرفت!!! و بچه های این سایت در نهایت به شخص دیگری رأی دادند؛ پس از انتخابات هم هر جا آقای حاجی اقدام درستی داشته این سایت حمایت کرده و هر جا هم کاستی بوده تذکر داده و انتقاد کرده؛ بعنوان نمونه در ماجرای استیضاح وزیر ورزش وجوانان (که از طریق این آدرس میتونی ببینی مطلب را:
http://shahin-shahr.net/content/page/paper/257)
به آقای حاجی تذکر داده شده است. از عملکرد امام جمعه شهر هم در برخی برنامه ها تقدیر نموده( این هم آدرسش:
http://shahin-shahr.net/content/page/paper/294)
حالا جنابعالی گیرت رو یک افطاریه؟؟؟؟!!!! شما خودت مرد این هستی که در مقابل مفاسد و تخلفات برخی مسئولین فریاد بزنی؟؟ نهی از منکر کنی!!! با این روحیاتی که تو مطالبت ازت دیده شد خیلی بعیده! بنظرم شما خودت رو زدی به خواب! و صد البته خفته را میتوان بیدار نمود اما به خواب زده را محال است... و اینکه انصاف و مردانگی و حریت ربطی به مسلمان یا نامسلمان بودن ندارد؛ قدری شرف میخواهد: بفرمده امام مظلوم شهید سر بر نیزه رفته کربلا: اگر دین ندارید، آزاده باشید.
والسلام علی من اتبع الهدی

ناشناس
|
یک شنبه 4 مرداد 1394 - ساعت : 18:26
سلام
چرا جوگیر میشین.حضرت آقا همیشه نقد دلسوزانه را تایید می فرمایند، حالا از جانب شما باشه یا هرکس دیگه.

نا مسلمان
|
یک شنبه 4 مرداد 1394 - ساعت : 01:24
شما که دنبال مدرک هستید اول ثابت کنید که من مسئول هستم و آن شخص مورد نظر شما که همش تهمت میزنید و میخواهید یک شخصی هم که حرف راست میزند متصل کنید به جایی و آن را با حرف های نا مربوط بکوبید. ولی اینجور نیست من یک فرد حزب اللهی هستم و متنفر از آدم های که به اسم میگویند ما مسلمانیم و اگر آنها مسلمانند پس من نا مسلمانم!

پاسخ ها
سید حسین
|
یک شنبه 4 مرداد 1394 - ساعت : 11:55
لازم نیست ما ثابت کنیم

اگر حزب اللهی هستی ، خودت را معرفی کن
حزب اللهی از آبرو و جان و مالش برای اسلام خرج میکند
حالا تو نمیخواهد جان و مال و آبرو بدهی ! بیا با اسم واقعی نظر بگذار

اگه با اسم نگذاشتی معلوم میشه در کجا مشغول به کار هستی !!!!
ی.م
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 17:06
تناقضات بسیار آشکار نامسلمان واقعی :

1- همه می دانند که در شهر چه کسانی هستند که به هیچ مسئولی انتقاد ندارند و فقط به نمایندهء مجلس انتقاد دارند و دلیل آن هم این است که نمایندهء مجلس وارد باند آنها نشده است .

2- نا مسلمان شماها که اهل غیبت و تهمت نیستید دلایل و اسناد و مدارکی را که دارید برای اینکه جلسهء آقای حاجی برای تبلیغات انتخابات بوده است را بیان کنید و برای سایت ارسال کنید مطمئناً سایت هم انعکاس می دهد .
همانطور که دوستان گفتند این جلسه هر سال در ماه رمضان برگزار می شده است و اگر شما دلایلی دارید بیان کنید .
ضمناً اگر این افطاری اشکال دارد مسئولینی که شما موافق آنها هستی که مدام از این کارها می کنند و بیشتر هم سفرهای چربشان را برای خودشان و اطرافیانشان پهن می کنند ، آیا شما به آنها هم انتقاد داری ؟
آیا به ناهارهای بعد از ..... و پاکتهایی که بعد از ناهار توزیع می شود هم انتقاد داری ؟!
در حالی که آقای حاجی ساده زیستی و نوع غذاهایی که خودشان می خورند را می شود از دیگر نمایندگان مجلس سؤال کنید .

3- نا مسلمان واقعی می گوید که (من هیچ موقع در کوچه و خیابان و سایت و شبکه اجتماعی نقد کسی رو فریاد نمی زنم ، این مسئله آقای ح را هم برای نمونه بیان کردم ) و می گوید که این کارها کار خوارج است .
مگر می شود انسان کاری را کار خوارج بداند و آن را غیر شرعی بداند و بعد برای نمونه آن کار را انجام بدهد ، اگر این کار اشکال دارد برای نمونه هم اشکال دارد و اصلاً شما که نقد کسی را فریاد نمی زنید در جایی که بحث دربارهء چیزی دیگر است چرا یکدفعه بحث افطاری نمایندهء مجلس را فریاد زدید .
اصلا اولین نظری که شما گذاشتید این بود که چرا به نمایندهء مجلس انتقاد نمی کنید و شما که این کارها را کار خوارج می دانید چرا برای دیگری می پسندید ؟!!! غیر از این است که فقط با نمایندهء مجلس مشکل دارید ؟!!!

4- با سواد مسئله در نماز عید فطر جدایی مسئولین از مردم بود و نه میلهء 10 سانتی ، حال این میله باید چند سانتی متر باشد تا این سایت بتواند از آن انتقاد کند ؟!!!
و این جدا کردن شاید از نظر شماها که یک عمر از مردم جدا بوده اید و به قول یک رعیت از پاسخگویی فرار می کنید چیزی نباشد ولی از نظر دین و مردم بسیار مهم است و دلیلش را هم برایت در مطلب نماز عید قطر در همین سایت از صحبتهای رهبر معظم انقلاب گذاشتم ، گرچه خیلی امید ندارم که تأثیری در شماها بگذارد و به جای تغییر روش میروید دنبال اینکه صحبتهای حضرت آقا را توجیه کنید .

5- بهترین راه هم برای مشخص شدن خیلی چیزها همان است که یک رعیت گفت ، ما منتظر جواب شما دربارهء تماس با امام جمعه هستیم .

یک رعیت
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 14:47
نامسلمان چرا بحث را عوض میکنی و فرار میکنی
با امام جمعه تماس گرفتی و از وی وعده جلسه پرسش و پاسخ عمومی گرفتی ؟!!!!!


در ضمن در نظر قبلم گفتم
شما که منتقد مسئولین شهر هستی ، برای صدق حرفت میشود در این بخش نظرات چند انتقاد به امام جمعه نمایی !!!!!!

پس انتقادت به امام جمعه چی شد ؟؟؟؟؟؟
اگر انتقاد نکنی متوجه میشویم که چه کسی هستی
چون در کل شهر دو نفر هستند این حرفها را میزنند یکی آقای .... دیگری آقای ....

نا مسلمان
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 12:23
در ضمن من هیچ موقع در کوچه و خیابان و سایت و شبکه اجتماعی نقد کسی رو فریاد نمیزنم.این مسئله اقای ح را هم برای نمونه بیان کردم که چگونه است که انتقادهایتان جهت و سو دارد و عدالتتان حزبی و جهت دار است و مسائل کلی را بیان نمیکنید.

نا مسلمان
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 12:18
اولا شما جواب من رو ندادی آیا این عدالت است موقعی که وقت تبلیغ نیست تبلیغ بکنی برای انتخابات؟ دوما من منظورم اینه که چرا شما که عدالت خواه هستید این مسئله به این بزرگی را در سایت نزدید و بهش نپرداختید و به یک میله 10 سانتی پرداختید؟!!! عدالت خواه نباید حزب گرا باشد و طرفداری از کسی بکند چون باعث میشه چشمش را به بعضی مسائل ببندد.چهارما ببین داری تهمت میزنی؟ شما از کجا میدونی که من تو اون جلسه بودم و افطار خوردم؟ اینهاهم جز عدالتخواهیه؟ همین مسائل را من میگویم که باعث انحراف مسیر عدالتخواهی میشود.

پاسخ ها
محسن
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 14:17
همین که این سایت ، داره نظر تو را نمایش میدهد ، نشان از آزاد اندیشی بچه های مومن این سایت است

اگر این سایت دنبال دفاع از مسئولی بود ، نظر تو را نمایش نمی داد

حالا برو ببین سایت های مسئولین شهر حاضرند یک انتقاد را حتی در نظرات نمایش دهند
یا حاضر هستند در تریبون رسمی یک بار هم یک منتقد بیاید حرف بزند ؟!!
محسن
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 14:21
تو مشخص است از اطرافیان برخی مسئولین هستی وگرنه درد دین و عدالت و اسلام نداری !
وگرنه دوستان جواب دادند که نماینده مجلس هرساله این برنامه را دارد و تعلق به امسال ندارد که بخواهی بگویی تبلیغاتی بوده
پارسال هم این مراسم بود ، پس لابد میخواهی بگی پارسال هم انتخاباتی است
سیدمحمد کاظم قریشی
|
جمعه 2 مرداد 1394 - ساعت : 14:06
سلام علیکم
آقای ی م خلاصه میگویم که منظور بنده این بود که معیار رفتارتان با مسئولین و طرز برخوردتون با آنها ، با آنچه حضرت آقا فرمودند متفاوت است
بیبشتر تخریب میکنید تا اصلاح
وسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

پاسخ ها
بهادر
|
جمعه 2 مرداد 1394 - ساعت : 18:27
به نظر من این نظر شماست !!!
اگه این سایت هم ساکت بشه و هر کسی هر کاری خواست انجام دهد ، اونموقع میشود معیار حضرت آقا از نظر شما !!!!!!!!!!!

بی دلیل هم نمیگویم !

شما و امثال شما ، اعلام دارید که کجا با معیار رهبری به مسئولین تذکر داده اید ؟!
این همه معضلات در این شهر داریم ، حتما مثل برخی منکر معضلات که نیستید ؟! لطفا چند مورد از معضلات و مشکلات شهر را که رفته اید با معیار رهبری به مسئولین تذکر داده اید و آنها هم تغییر ایجاد کرده اند ، نام ببرید

مثلا چند مورد از معضلات و ایرادات فرهنگی را به امام جمعه شهر گفته اید و ایشان تغییر ایجاد کردند ؟!!!!!!

خود شما یک وبلاگ راه اندازی کنید و با معیارهای رهبری به مسئولین تذکر دهید !!!

بالاخره این سایت حرف دل مردم را میزند که من دانشجو هر روز به این سایت سر میزنم

مثلا به کدام سایت این شهر میشود سر زد ؟!
شما تمام سایتهای شهر را نگاه کن ، همه اش تعریف و تمجید است یک انتقاد و معضل این شهر را پیدا نمیکنی !!!!!
انگار این شهر مدینه فاضله است ، من موندم با وجود این شهر و شماها ، چرا امام زمان در غیبت است
ی.م
|
جمعه 2 مرداد 1394 - ساعت : 23:15
حاج آقای قریشی علیکم السلام
لطفاً به جای حرفهای کلی و نظرات شخصی ابتدا جواب آن سؤالهای قبلی را بدهید و ضمناً بیان کنید که به طور مثال شماها این انتقاد را بیان کردید که با این جمله و صحبت آقا درست نمی باشد و باید اینطور می گفتید تا تخریب نباشد و اینطور باید می گفتید تا اصلاح باشد .
آخه شما که به قول خودتان کمتر از 5 بار به این سایت سرزده اید و بسیاری از مطالب این سایت را نخوانده اید چطور می گویید که بیشتر تخریب می کنید تا اصلاح ؟!!! خوب نباید گفت که همین کار شما تخریب است و اصلاح نیست ؟!!!
و به قول بهادر شما درست آن را انجام بده تا ما هم یاد بگیریم .
نا مسلمان
|
شنبه 27 تیر 1394 - ساعت : 03:14
ایا اقای نماینده م.... جز مسیولین نیست؟! یا رابطش با شما خوبه که انتقاد بهش نمیکنید؟!یا شایدم...!!!!

پاسخ ها
مدیر سایت
|
شنبه 27 تیر 1394 - ساعت : 15:17
انتقاد سایت عدالتخواهی از حاجی نماینه مجلس :

تذكري به جناب آقاي حاجي نماينده مردم شاهين شهر وميمه
لینک مطلب :
http://shahin-shahr.net/content/page/paper/257
نا مسلمان
|
دوشنبه 29 تیر 1394 - ساعت : 18:10
اینکه از سال 91 هست !!!!یعنی در این سه سال فقط مسئولین فرمانداری و شهرداری و سازمان رفاهی و امام جمعه و اتش نشانی و کارخانجات و شورای سیاست گذاری اصفهان و کشور کارهاشان انتقاد داشته و باعث شدن کار فرهنگی در شهر صورت نگیرد و نماینده م.... عالی!!!
یک رعیت
|
چهارشنبه 31 تیر 1394 - ساعت : 17:41
امام جمعه شهر متولی امور فرهنگی در شهر است
نماینده که وظیفه اش وضع قانون در مجلس است

در ضمن نماینده مجلس مدام در مساجد و محل های عمومی پاسخگوی مردم است و اگر از وی دعوت شود که عده ای از جوانان در مورد عملکرد شما سئوال دارند هر کجا دعوت نمایی و در حضور مردم حاضر میشود و پاسخگو است
ولی یک بنده خدایی از پاسخگویی به مردم دوری می نماید و هرچه میگویند ما از شما سئوال داریم ، حاضر نمیشود پاسخگو باشد !!! ز

خوب وقتی پاسخگو نبودی ، ابهام در مورد عملکردت زیاد میشود و انتقادات افزایش می یابد
یک رعیت
|
چهارشنبه 31 تیر 1394 - ساعت : 17:46
حالا نامسمان یک پیشنهاد برای تو دارم
بیائیم نماینده مجلس و امام جمعه را در یک جلسه عمومی و در حضور همه منتقدان دو طرف دعوت کنیم و هر کسی هر سئوالی داشت مطرح نماید و دو مسئول پاسخگو باشند

آوردن نماینده در این جلسه با من و آوردن امام جمعه در این جلسه با تو

ببینیم چه کسی می آید و چه کسی ناحق و نمی آید

یا علی خوبه ؟
از این پیشنهاد بهتر ! نری تو هم پیدات نشود بیا بگو امام جمعه می آید یا نمی آید !!!
نری دیگه پیدات نشود
نا مسلمان
|
پنج شنبه 1 مرداد 1394 - ساعت : 13:40
من که مسئولیتی ندارم که بخوام کسی را بیارم یا ببرم من خودم معترض به مسئولان شهر هستم ولی اگه اعتراضی دارم یه پیشنهادم میدم و فقط نمیگم این بده این بده این بده!!!!! این که نشد عدالتخواهی مثلا اگه انتقاد هست و بخوای انتقاد کنی خوب شما چرا اون همایش آقای ح را نمیگی که الان که نه انتخابات و نه وقت تبلیغ ولی جلسه گذاشتند در سالن شیخ بهایی و تبلیغ میکنن!!!! اخرشم افطار میدند!!!! این بی عدالتی نیست؟!!!! این تبعیض نیست در حق بقیه کاندیداهای اینده حالا هرکی میخواد باشه!!!! شما به من جواب بده ایا این عدالته؟!!!! پس شما اگه عدالتخواه این شهر هستی و از همه انتقاد میکنی و میگی چرا اتش نشانی پول میده برن المان خوب آقای نماینده چرا الان که وقت تبلیغ نیست کلی هزینه افطاری میده برای تبلیغ!!!! تازه به غیر از هزینه سفر مهمان ها!!!شایدم الان میگین کدوم تبلیغ این فقط یک جلسه عادی با حضور نایب رییس مجلس بوده و بس اتفاقا کار فرهنگی بزرگی بوده!!!! پس چشمتون را بعضی جاها خیلی باز نکنید و بعضی جاها هم خیلی نبندین!!! میانه رو باشید
یک رعیت
|
جمعه 2 مرداد 1394 - ساعت : 19:25
اولا مگه من مسئولیتی دارم که بخواهم آقای حاجی را دعوت کنم
ولی میدونم با یک تلفن حتی شخص ناشناس اگر کسی نماینده را دعوت کند وی قبول میکند

پس اگر امام جمعه هم منش نماینده مجلس را دارا باشد باید دعوت شما را برای پرسش و پاسخ قبول میکند
پس بهانه نگیر و زودتر با امام جمعه تماس بگیر و خبرش را اینجا بگذار
یک رعیت
|
جمعه 2 مرداد 1394 - ساعت : 19:34
من که جلسه نماینده را نبودم
ولی ظاهرا شما بوده اید و شام را نوش جان کردید و غر هم میزنید

در ضمن آقای حاجی از سال اول و هر ساله برنامه اجتماع حماسه سازان را دارند و سال پیش هم بود

و به قول معروف نایب رئیس مجلس را آوردن به شهر

مثل برخی که تبلیغ در شهر پر نکردند که وزیر دفاع را میخواهیم ، بیاوریم به همراه محمد رضا طاهری برای مداحی و بعد هیچ کدام نیایند و کلی پذیرائی در مصلی بدهند
و در ضمن عکس محمد رضا طاهری را در بنر بزنند و یک طاهری دیگه بیاید ، یعنی فریب مردم

از اتفاق یک نفر هم به آنها زنگ بزند و بگوید طاهری شاهین شهر نمی آید و با اینکه میدانستند نمی آید برای اینکه مردم را با دروغ و فریب بیاورند بنر را اصلاح نکردند !!!!!!!!!!!!!!!

در ضمن شما که منتقد مسئولین شهر هستی ، برای صدق حرفت میشود در این بخش نظرات چند انتقاد به امام جمعه نمایی !!!!!!
از مدیر سایت هم تقاضا دارم که نظرات شما را با تمام جزئیات نمایش دهد
ف.الف
|
جمعه 26 تیر 1394 - ساعت : 16:41
عالی صحبت کردند... احسنت

م.ف
|
جمعه 26 تیر 1394 - ساعت : 00:32
برای برخی مسئولین و رو حانیون :
بخشی از صحبتهای حجت الاسلام پناهیان در تاریخ 94/4/20 در مسجد امام صادق تهران :
بسیاری از نصایح اخلاقی در جامعه، تا وقتی که وضعیت قدرت اصلاح نشود، فایده ندارد؛ چون مثل این است که از یک جایی سَم در جامعه پراکنده شود و آن‌وقت ما بخواهیم مدام به ضدعفونی کردن اقدام کنیم! خُب طبیعتاً این یک کار مضحک خواهد بود.وقتی مسئولان جامعه خوب باشند، بقیۀ مردم هم خوب می‌شوند. أمیرالمؤمنین علی(ع) می‌فرماید: مردم به امراء جامعه شبیه‌تر هستند تا به پدرمادرهایشان(النَّاسُ بِأُمَرَائِهِمْ أَشْبَهُ مِنْهُمْ بِآبَائِهِمْ؛ تحف العقول/۲۰۸) سیاسیون و مسئولین جامعه نسبت به پدر و مادرها، نقش کلیدی‌تری در تعلیم و تربیت دارند. با اینکه پدر و مادر حتی مؤثرتر از آموزش و پرورش هستند، ولی أمیرالمؤمنین(ع) می‌فرماید که سیاسیون مؤثرتر از پدر و مادر هستند.برای رسیدن به زندگی بهتر، باید وضع قدرت در جامعه اصلاح شود، آن‌هم نه یک اصلاحِ حداقلی! ما می‌توانیم از خودمان و از مردم‌ جامعۀ خودمان انتظاری زیادی برای تقوا نداشته باشیم ولی از مسئولین جامعه بسیار زیاد انتظار تقوا داریم. سیاسیون جامعه هم باید باور داشته باشند که خدا دینش را برای رساندن انسان‌ها به زندگی بهتر طراحی کرده است؛ باید به دین خدا این‌قدر اعتقاد داشته باشند! باید بدانند که اگر یک ذره بی‌‌تقوایی کنند، کار خراب می‌شود. باید بدانند که اگر یک ذره از دستورات خدا فاصله بگیرند زندگی مردم فلج می‌شود. باید بدانند کار دست خداست.بحث این نیست که سیاست‌مداران ما- نعوذ بالله- چقدر خیانت می‌کنند یا نه. اصلاً ما این بحث‌ها را مطرح نکردیم. موضوع بحث ما «فرار از زندگی نکبت» نیست؛ بلکه موضوع بحث ما «رسیدن به زندگی بهتر» است. یعنی ما داریم از جنبۀ مثبت به مسأله نگاه می‌کنیم. و بهترین زندگی هم زیر سایۀ حضرت ولیّ عصر(عج) خواهد بود که ایشان مدیران شایسته و باتقوایی برای ادارۀ جامعه دارند، به حدّی که وقتی یکی از استانداران حضرت از جایی عبور می‌کند، مردم خاک قدم‌های او را به تبرک برمی‌دارند. این‌طوری می‌شود به زندگی بهتر رسید؛ یعنی معلوم است که شرط زندگی بهتر، سیاسی است.

حسین
|
پنج شنبه 25 تیر 1394 - ساعت : 22:34
رهبر معظم انقلاب :
روحانی شیعه فقط متصل به مردم و برای مردم و در شئون روحانی، در خدمت مردم است؛ لذا تغذیه‌ی مالی روحانیون هم از مردم است. بارها بعضی از آقایان معتبر و معروف قم به بنده گفته‌اند که شما بیایید از منابع دولتی برای حوزه‌ها یک بخشی را به عنوان شهریه جدا کنید؛ بنده سالهاست با این قضیه مخالفت کرده‌ام و گفته‌ام نمیکنم. خود من هم که شهریه میدهم، از وجوهات میدهم. این خیلی مهم است: پشتیبان ما مردمند.
بیانات در دیدار روحانیون سمنان در تاریخ 85/8/17

با توجه به صحبتهای حضرت آقا عزیزان روحانی برای اینکه خودشان را به خواسته های آقا برسانند فقط متصل به مردم و برای مردم ودر خدمت مردم باشند زیرا پشتیبان شما ما مردم هستیم .

سیدمحمد کاظم قریشی
|
پنج شنبه 25 تیر 1394 - ساعت : 03:13
بسمه تعالی
سلام علیکم
بنده کمتر از 5 بار از این سایت دیدن داشته ام و الان هم به خاطر سو تفاهم تجاری های مسکن مهر مسجد امام هادی (علیه السلام) از این سایت دیدن کرده ام و این علت عدم کامنت گذاشتن در مطالب دیگر است
2- موضوع پیامم هم این است که نومن به بعض فرمایشات حضرت آقا نباشیم اول خودمان را به خواسته های اقا برسانیم بعد از مسئولین انتظار داشته باشیم البته این قطعی است که مسئولین باید پیشتاز باشند ولی ما هم خیلی فاصله داریم
آه اگر آه من ناله اگر ناله تو آنچه البته به جائی نرسد فریاد است
البته درستش اینه
گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من

آنچه البته به جائی نرسد فریاد است
وسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

پاسخ ها
ی.م
|
پنج شنبه 25 تیر 1394 - ساعت : 15:07
رهبر معظم انقلاب 88/6/20
سیاست امیرالمؤمنین هم، آمیخته‌‌‌‌‌ی با معنویت است، آمیخته‌‌‌‌‌ی با اخلاق است، اصلاً منشأ گرفته‌‌‌‌‌ی از معنویت علی و اخلاق اوست. سیاست اگر از اخلاق سرچشمه بگیرد، از معنویت سیراب بشود، برای مردمی که مواجه با آن سیاستند، وسیله‌‌‌‌‌ی کمال است، راه بهشت است؛ اما اگر سیاست از اخلاق جدا شد، از معنویت جدا شد، آن وقت سیاست‌‌‌‌‌ورزی میشود؛ یک وسیله‌‌‌‌‌ای برای کسب قدرت، به هر قیمت؛ برای کسب ثروت، برای پیش بردن کار خود در دنیا. این سیاست میشود آفت؛ برای خود سیاست‌‌‌‌‌ورز هم آفت است، برای مردمی هم که در عرصه‌‌‌‌‌ی زندگی آنها این سیاست ورزیده میشود هم آفت است.
ی.م
|
پنج شنبه 25 تیر 1394 - ساعت : 15:12
رهبر معظم انقلاب 88/6/20
مردم مسئولین را موعظه کنند، نصیحت کنند، خیرخواهی کنند، بنویسند برای آنها، بگویند برای آنها، پیغام بدهند تا مبادا دچار لغزش بشوند. خطرات لغزش مسئولین هم برای نظام، برای کشور و برای مردم بیشتر است. انسان گاهی در بعضی از حرفها، در بعضی از اقدامها و تحرکات، این را احساس میکند؛ نشانه‌‌‌‌‌های یک چنین انحرافی را انسان مشاهده میکند. به خدا باید پناه برد، از خدا باید کمک خواست.
ی.م
|
جمعه 26 تیر 1394 - ساعت : 13:10
حاج آقای قریشی علیکم السلام
در مورد نظر شما مواردی به ذهنم رسید که خدمت شما عزض می کنم :

شما که ملبس به لباس دین هستید این جملهء شما از کجای دین آمده ؟ (اول خودمان را به خواسته های اقا برسانیم بعد از مسئولین انتظار داشته باشیم ) با توجه به دو صحبتی که از حضرت آقا گذاشتم این صحبت شما با دین ما و فرمایشات رهبری تضاد دارد و اگر شما می گویی اینطور نیست آیا می توانی براین جملهء خود تأییدی از دین و علمای دین بیاوری که گفته باشند کسانی می توانند انتقاد به مسئولین بکنند که به به طور مثال به این حد رسیده باشند ؟

ما مردم عادی باید چگونه باشیم تا بعد بتوانیم از مسئولین انتظار داشته باشیم و بتوانیم از آنها سؤال کنیم و یا انتقاد بکنیم ؟ آیا این حرف شما به معنای تعطیلی امر به معروف و نهی از منکر نمی باشد ؟ زیرا هر وقت به مسئولی خواستی چیزی بگویی می گوید از نظر من شما هنوز به آن حدی نرسیدی که از من انتظاری داشته باشی .

منظور شما از این بیتی که گذاشی چیست ؟ نکند همان منظوری که مردم عوام دارند می باشد که ما هر چه به مسئولین بگوییم و فریاد بزنیم به جایی نمیرسد ؟ که اگر اینطور باشد با صحبتهای بالای شما تناقض دارد و از شما که لباس دین می پوشید بعید است که از این حرفها بزنید زیرا مخاف دین ما است و جمله ای که از رهبری گذاشتم این را روشن می کند .
سید محمد کاظم قریشی
|
چهارشنبه 24 تیر 1394 - ساعت : 04:28
بسمه تعالی
با سلام
نه تنها مسئولان بلکه ما هم بسیار با فرمایشات و خواسته های آقا فاصله داریم!
آیا اینگونه نیست؟؟
با تشکر

پاسخ ها
کارگر کارخانهء اسنوا
|
چهارشنبه 24 تیر 1394 - ساعت : 18:08
با سلام
فکر کنم اگر اشتباه نکنم شما روحانی باشید زیرا اسم کوچک حاج آقا قریشی را نمی دانم ، حال اگر این طور باشد یک سؤال از شما دارم :
این درست است که ما هم از رهبری فاصله داریم ولی انتظاری که دین و رهبری از مسئولین و روحانیت دارند با انتظاری که از مردم عادی دارند یکی است ؟
من کارگر با شما باید مقایسه شوم ؟
من از خود شما روحانیون در منبرها شنیده ام که خدا از علما پیمان گرفته است که در برابر ظلم ظالم و آه مظلوم سکوت نکنند .
آیا شما نباید به طور مثال مظلومیت ما کارگران که نمی دانیم کی بیکار می شویم را فریاد بزنید ؟!!!
یا مظلومیت بیش از 1500 نفر از کارگران کارخانهء اسنوا را که از کار بیکار شدند و در نزدیکی شما زندگی می کنند را فریاد بزنید ؟!!!
آیا شما علت این بیکار شدن را اصلا می دانید ؟!!!
چرا شما باید در این مطلب واکنش نشان بدهی و با اسم نظر بگذاری ولی در مطلبی که مربوط به مظلومیت ما کارگران باتیتر (از تجمع اعتراضی در مقابل فرمانداری شاهین شهر جلوگیری به عمل آمد ! ) هیچ واکنشی نشان ندهید ؟!!!
مگر ما کارگران برای اقتصاد این کشور تلاش نمی کنیم ؟!!!
این پیمانی است که خدا از شما گرفته است ؟!!!
ی.م
|
چهارشنبه 24 تیر 1394 - ساعت : 04:10
ضمنا حضرت آقا در قسمتی دیگر از صحبتهایشان در این جلسه فرمودند :
اسلام رحمانی همان لیبرالیسم است. پس نه اسلام است و نه رحمانی.:"اگر اسلام رحمانی معنایش این است که با دشمنان ایران مودت کنیم. این اسلام نیست. بنده معارف من درآوردی را توصیه نمی کنم."

ی.م
|
چهارشنبه 24 تیر 1394 - ساعت : 04:04
با توجه به اینکه حضرت آقا در این جلسه در قسمتی از صحبتهایشان فرمودند که واقعیتها نباید ما را از آرمانها دور کند و اینکه این روزها بحث مذاکرات در بین مردم و مسئولین بسیار داغ است به نظرم آمد آرمانهای این انقلاب را از کلام زیبای امام خمینی (ره) برای مردم به خصوص نیروهای مؤمن و انقلابی و مسئولین یادآوری کنم .
بنیانگذار انقلاب اسلامی فرمودند :
مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچمداری حضرت حجت - ارواحنافداه - است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادی و مادی اگر لحظه‌ای مسئولین را از وظیفه‌ای که بر عهده دارند منصرف کند، خطری بزرگ و خیانتی سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهوری اسلامی تمامی سعی و توان خود را در اداره هرچه بهتر مردم بنماید، ولی این بدان معنا نیست که آنها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت جهانی اسلام است منصرف کند.
مردم عزیز ایران که حقاً چهره منوّر تاریخ بزرگ اسلام در زمان معاصرند، باید سعی کنند که سختیها و فشارها را برای خدا پذیرا گردند تا مسئولان بالای کشور به وظیفه اساسی‌شان که نشر اسلام در جهان است برسند و از آنان بخواهند که تنها برادری و صمیمیت را در چهارچوب مصلحت اسلام و مسلمین در نظر بگیرند. چه کسی است که نداند مردم عزیز ما در سختی هستند و گرانی و کمبود بر طبقه مستضعف فشار می‌آورد، ولی هیچ کس هم نیست که نداند پشت کردن به فرهنگ دوَل دنیای امروز و پایه ریزی فرهنگی جدید بر مبنای اسلام در جهان و برخورد قاطع اسلامی با امریکا و شوروی، فشار و سختی و شهادت و گرسنگی را به دنبال دارد و مردم ما این راه را خود انتخاب کرده‌اند و بهای آن را هم خواهند پرداخت و بر این امر هم افتخار می‌کنند. این روشن است که شکستن فرهنگ شرق و غرب، بی شهادت میسر نیست.
((من بار دیگر از مسئولین بالای نظام جمهوری اسلامی می‌خواهم که از هیچ کس و از هیچ چیز جز خدای بزرگ نترسند و کمرها را ببندند و دست از مبارزه و جهاد علیه فساد و فحشای سرمایه داری غرب و پوچی و تجاوز کمونیزم نکشند که ما هنوز در قدمهای اول مبارزه جهانی خود علیه غرب و شرقیم.
مگر بیش از این است که ما ظاهراً از جهانخواران شکست می‌خوریم و نابود می‌شویم؟ مگر بیش از این است که ما را در دنیا به خشونت و تحجر معرفی می‌کنند؟ مگر بیش از این است که با نفوذ ایادى قاتل و منحرف خود در محافل و منازل، عزت اسلام و مسلمین را پایکوب میکنند؟مگر بیش از این است که فرزندان عزیز اسلام ناب محمدى در سراسر جهان بر چوبه‏ ها بدار می‏روند؟مگر بیش از این است که زنان و فرزندان خردسال حزب اللَّه در جهان به اسارت گرفته می‏شوند؟
بگذار دنیاى پست مادیت با ما چنین کند ولى ما به وظیفه اسلامى خود عمل کنیم .. ))
صحیفه امام خمینی » جلد ۲۱ » صفحه ۳۲۷ و 328

پاسخ ها
ج.ر
|
چهارشنبه 24 تیر 1394 - ساعت : 19:00
بخشی ازصحبتهای آقای هاشمی رفسنجانی دربارهء توافق انجام شدهء هسته ای که آن را با صحبتهای حضرت امام ره مقایسه کنید:
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بازدید ازمراکز نظامی ادامه داد: نباید از بازدید برخی از مراکز هراس داشته باشیم. این روز بزرگ را به ملت ایران تبریک می گویم و امروز دیگر متهم به جنگ طلبی و حمایت از تروریسم نیستیم.
احمد
|
چهارشنبه 24 تیر 1394 - ساعت : 03:12
وحید زارع عضو شورای تبیین بسیج دانشجویی در این مراسم در ابتدای صحبتش گفت :
بسیار خرسند و خوشحالم که در محضر رهبر انقلاب اجازه پیدا کردم چند کلامی سخن بگویم. خدا را شاکرم که اگر برخی مسئولین علاقه ی زیادی به شنیدن مطالبات و دغدغه های دانشجویان نشان نمی دهند، پدر مهربانی هست که به فرزندان خود توجه دارد و سخنان آنان را می شنود.

ناشناس
|
سه شنبه 23 تیر 1394 - ساعت : 22:26
به این میگن حرف حق...

فاطمه
|
سه شنبه 23 تیر 1394 - ساعت : 15:27
اگه آقایان ناراحت نمی شوند و به خاطر نظرات ما از این سایت شکایت نمی کنند این مطلب نشان می دهد که خیلی خیلی با رهبری فاصله دارید .
خداییش گفتم بدون هیچ گونه حب و بغضی .

مسعود
|
سه شنبه 23 تیر 1394 - ساعت : 14:03
یکی از دوستان در نظرات نوشته بود که گفته اند آیت الله مظاهری را می خواهند حَکم قرار دهند ، آخه این موارد که دیگر واضح است مثل اینکه رهبر معظم انقلاب را می بینیم و بعضی دیگر را هم می بینیم ، به نظر من در این موارد که سایت واقعا درست میگه ، آخه رهبر انقلاب میشینه حدود 4 ساعت و بیشتر از 3 ساعت آن را گوش می دهد و در جلوی رسانه ها ، بنده خدا در این سن و سال چقدر خسته شده بود که یکدفعه گفت من واقعا خسته شده ام و جلسه را تمام کرد .
ما که در این سالها این رفتارها را که هیچ خیلی سطح پایین تر از این را هم ندیده ایم .

سجاد
|
دوشنبه 22 تیر 1394 - ساعت : 18:21
این رئیس شورای سیاستگذاری ائمهء جمعه به جای اینکه به وضع امام جمعه ها رسیدگی کند رفته دنبال کارهای انتخاباتی ؟!!!

ناشناس
|
دوشنبه 22 تیر 1394 - ساعت : 17:02
امام جمعه vs رهبری

میثم
|
دوشنبه 22 تیر 1394 - ساعت : 16:09
خداییش بعضی مسئولین فرسنگها با رهبری فاصله دارند .

ج.ر
|
دوشنبه 22 تیر 1394 - ساعت : 14:43
این عکس نشان می دهد که دبیر جنبش دارد کاغذهایی به حضرت آقا می دهد ، امیدوارم که موفق و پیروز باشید .