امروز یک شنبه 9 بهمن 1401

تاریخ انتشار : جمعه 11 اردیبهشت 1394 - 14:40
چه کسانی امام را مورد اذیت قرار دادند ؟! دلواپسان یا هاشمی ؟!
چه کسانی امام را مورد اذیت قرار دادند ؟! دلواپسان یا هاشمی ؟!

در مراسم بزرگداشت همسر امام خمینی که چند هفته پیش برگزار گردید ، حجت الاسلام هاشمی رفسنجانی به ایراد سخنرانی پرداخت و در اظهاراتی تأمل برانگیز گفت : اگر برخی دلواپسان اذیت می‌کنند همان‌هایی هستند که امام را اذیت می‌کردند.

با توجه به صحبتهای ایشان ترجیح دادیم یکی از نامه های جناب هاشمی به امام را یادآوری نمائیم تا ایشان متوجه شوند چه کسانی در زمان امام خمینی ایشان را اذیت مینمودند !

جناب هاشمی یک ماه قبل از سخنرانی 14 اسفند 59 بنی صدر نامه ای به امام خمینی مینویسد و وقایع این مدت را شرح میدهد و با لحنی بسیار دور از ادب ایشان را خطاب قرار میدهد و به واقع ایشان را مورد اذیت قرار میدهد . وی میگوید :

 

آیا رواست که به خاطر اجرای نظرات جنابعالی ما درگیر باشیم و متهم و جنابعالی در مقابل اینها موضع بی‌طرف بگیرید؟ آیا بی‌خط بودن و آسایش طلبی را می‌پسندید؟ البته اگر مصلحت می‌دانید که مقام رهبری در همین موضع باشد و سربازان خیر و شر جریانات را تحمل کنند، ما از جان و دل حاضر به پذیرش این مصلحت هستیم، ولی لااقل به خود ما بگوئید. آیا رواست که همه گروه دوستان ما به اضافه اکثریت مدرسین و فضلاء قم و ائمه جمعه و جماعات و ... در یک طرف اختلاف و شخص آقای بنی صدر در یک طرف و جنابعالی موضع ناصح بی‌طرف داشته باشید؟ مردم چه فکر خواهند کرد؟ و بعداً تاریخ چگونه قضاوت می‌کند؟

 

یک بار دیگر این نامه دور از ادب وی را دقیقا مطالعه نمایید و ببینید با حضرت امام خمینی چطور نامه نگاری نموده است و به حتم موجب آزار و اذیت حضرت امام را فراهم نموده است !!! الفاظی مثل آیا بی‌خط بودن و آسایش طلبی و موضع ناصح بی طرف را به امام نسبت دادن و بعد امام را سرزنش نماید که آینده و تاریخ در مورد شما چگونه قضاوت میکند ؟!!

 

در حالیکه امام خمینی به احترام به رأی  11 میلیونی مردم به بنی صدر(  76 درصد آرا ) و رعایت مصالح جامعه و به امید اتمام حجت و هوشیاری مردم که خود خواستار برکناری بنی صدر گردند و در آینده امام به دیکتاتوری و بی احترامی به نظر مردم متهم نشوند با بنی صدر مدارا مینمودند !

 

وی در قسمتی دیگر از نامه خود می نویسد : گاهی به ذهنم خطور می‌کند که تبلیغات و ادعاهای دیگران شما را تحت تأثیر قرار داده و قاطعیت و صراحت لازم را –که از ویژگیهای شما در هدایت انقلاب بوده- در موارد فوق‌الذکر ضعیف‌تر از گذشته نشان می‌دهید، بسیاری از مردم هم متحیریند که چرا امام قاطع و صریح در این مسائل سرنوشت‌ساز صراحت ندارد. خدای نخواسته اگر روزی شما نباشید و این تحیر بماند، چه خواهد شد؟

متاسفانه در این قسمت از نامه امام خمینی را به تحت تأثیر قرار گرفتن از سوی دیگران متهم مینماید .

البته این تنها نامه و اذیت جناب هاشمی به امام نبود و از این قبیل موارد بسیار است ! و حتی در زمان رهبری حضرت آیت الله خامنه ای نامه توهین آمیز وی پس از مناظره انتخاباتی ریاست جمهوری سال 88 از همین قبیل میباشد !

حال به راستی این سئوال پیش می آید که چه کسانی از خواص و نزدیکان امام خمینی را مورد اهانت و آزار و اذیت قرار دادند ؟! دلواپسان یا هاشمی ؟!

برچسب ها :