امروز جمعه 15 اسفند 1399

تاریخ انتشار : چهارشنبه 31 تیر 1394 - 01:35
نقد یکی از خوانندگان سایت به خطبه های نماز جمعه شاهین شهر
نقد یکی از خوانندگان سایت به خطبه های نماز جمعه شاهین شهر

امام جمعه شاهین شهر حاج آقای ملکیان دیروز در خطبه های نماز جمعه گفت : خیلی از این بدحجاب ها پیاده نظام دشمن هستند و گفت ستادهای امر به معروف ونهی از منکر در مساجد تشکیل شده است و چرا مردم در آنها شرکت نمی کنند و چرا مردم باید بی تفاوت باشند ؟!!!
ایشان همچنین بارها گفته اند ستاد احیاء کارش احیاء است و کار اجرا ندارد !!!


که من در این یاره از ایشان چند سؤال دارم :
1- اگر شما اعتقاد دارید که این بد حجاب ها پیاده نظام دشمن هستند پس چرا نحوهء برخورد شما با آنها اینگونه است ؟!!!
یعنی دشمن در وسط شهر ما مانور میدهد و شما در مقابل این مانور در خطبه ها مانور می دهید ؟!!!


2- اینکه خیلی از بدحجاب ها پیاده نظام دشمن هستند را از کجا آورده اید ؟! این نظر شماست یا نظر دین است ، خود بنده بسیار با بدحجابی مخالفم و اصل صحبت شما را که بد حجابی بسیار در جامعه و به خصوص برای خانوادها مشکل ایجاد می کند را قبول دارم ولی اینکه انسان کار خاصی انجام ندهد و در مبارزه با بدحجابی فقط صحبت کند و جلسه بگذارد و یکدفعه هم از این طرف بام بیفتد وآنها را پیاده نظام دشمن بنامد در ذهن این را بوجود میآورد که حرف با عمل خیلی فاصله دارد !!!
به این صحبت رهبر معظم انقلاب توجه کنید و با حرفهای خود مقایسه کنید :
خودتان را مجهز کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال کنید، بعد به این کانونهای فرهنگی - هنری بروید و پذیرای جوانها باشید. با روی خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا. فرمود: «و سنّة من نبیّه»، که ظاهراً عبارت است از «مداراة النّاس»؛ مدارا کنید. ممکن است ظاهر زننده‌ای داشته باشد؛ داشته باشد. بعضی از همینهائی که در استقبالِ امروز بودند و شما - هم جناب آقای مهمان‌نواز، هم بقیه‌ی آقایان - الان در این تریبون از آنها تعریف کردید، خانمهائی بودند که در عرف معمولی به آنها میگویند «خانم بدحجاب»؛ اشک هم از چشمش دارد میریزد. حالا چه کار کنیم؟ ردش کنید؟ مصلحت است؟ حق است؟ نه، دل، متعلق به این جبهه است؛ جان، دلباخته‌ی به این اهداف و آرمانهاست. او یک نقصی دارد. مگر من نقص ندارم؟ نقص او ظاهر است، نقصهای این حقیر باطن است؛ نمی‌بینند. «گفتا شیخا هر آنچه گوئی هستم / آیا تو چنان که مینمائی هستی؟». ما هم یک نقص داریم، او هم یک نقص دارد. با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید. البته انسان نهی از منکر هم میکند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت. بنابراین با قشر دانشجو ارتباط پیدا کنید.
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی ۱۳۹۱/۰۷/۱۹
آیا اینگونه صحبتهای شما ایجاد نفرت در بدحجاب ها نمی کند ؟! ، آیا اینگونه صحبتها برای جبران کم کاری شما در عرصهء امر به معروف و نهی از منکر نمی باشد ؟! بالا خره کندروی نتیجه آن می شود تندروی !


3- طبق صحبت امام صادق (ع) ما باید از عمل آنها بیزاری بجوییم و نه از خود آنها ، ولی اصل صحبت من اینجاست چطور شما خیلی از این بدحجاب ها را دشمن می نامید ولی با عده ای که با هزار گونه تخلف به شورای شهر راه پیدا کرده اند و یا با مسئولین دیگر در مسئولیتهای مختلف به گفتهء خود می خواهید تعامل داشته باشید و این را از افتخارات این شهر می دانید که مسئولین با هم تعامل دارند و ما در این 13 سال یک نهی از منکر ساده هم نسبت به آنها از شما ندیده ایم ، شما که خود را سرباز رهبری می نامید آیا این است خواستهء رهبری از شما ؟!

باز به این سخنان رهبری توجه کنید :
(قوام حکومت اسلامی و بقای حاکمیت اخیار، به این است که در جامعه امربه‌معروف ونهی ازمنکر باشد. امربه‌معروف فقط این نیست که ما، برای اسقاط تکلیف، دو کلمه بگوییم. آن هم در مقابل منکراتی که معلوم نیست از مهمترین منکرات باشند. وقتی یک جامعه را موظّف میکنند که آحادش باید دیگران را به معروف امر و از منکر نهی کنند، این به چه معناست؟ چه وقت ممکن است آحاد یک ملت آمر به معروف و ناهی از منکر باشند؟ وقتی که همه، به معنای واقعی در متن مسائل کشور حضور داشته باشند؛ همه کار داشته باشند به کارهای جامعه؛ همه اهتمام داشته باشند؛ همه آگاه باشند؛ همه معروف شناس و منکر شناس باشند. این، به معنای یک نظارت عمومی است؛ یک حضور عمومی است؛ یک همکاری عمومی است؛ یک معرفت بالا در همه است.

امربه‌معروف، اینهاست. والّا اگر ما امربه‌معروف را در یک دایره محدود، آن هم به وسیله افراد معلومی، زندانی کنیم، دشمن هم در تبلیغات خودش بنا میکند سمپاشی کردن؛ که در ایران بناست از این به بعد، نسبت به زنهای بدحجاب، این‌طور عمل شود! این واجبِ به این عظمت را، که قوام همه چیز به آن است، بیاورند در دایره‌ای محدود، در خیابانهای تهران؛ آن هم نسبت به چند نفر زنی که وضع حجابشان مثلاً درست نیست. این است معنای امر به معروف!؟ این است معنای حضور نیروهای مؤمن در صحنه‌های گوناگون جامعه!؟ قضیه، بالاتر از این حرفهاست. تخلّفها یک اندازه و یک نوع نیست. تخلّفها، تخلّفهای فردی نیست. بالاترین تخلّفها، آن تخلّفها و جرایمی است که پایه‌های نظام را سست میکند. نومید کردن مردم، نومید کردن دلهای امیدوار، کج‌نشان دادنِ راه راست، گمراه کردن انسانهای مؤمن و بااخلاص، سوء استفاده کردن از اوضاع و احوال گوناگون در جامعه اسلامی، کمک کردن به دشمن، مخالفت کردن با احکام اسلامی و تلاش برای به فساد کشاندن نسل مؤمن. امروز دستهایی تلاش میکنند تا فساد را به صورت نامحسوس - نه آن طوری که شما در خیابان آن را ببینید و بفهمید و مشاهده کنید - به شکلهای گروهکی، ترویج کنند و جوانان را به فساد بکشانند؛ پسرها را به فساد بکشانند؛ مردم را به بیاعتنایی بکشانند. منکرات اینهاست؛ منکرات اخلاقی، منکرات سیاسی، منکرات اقتصادی. همه‌جا، جای نهی از منکر است. یک دانشجو هم، در محیط درس میتواند نهی از منکر کند. یک کارمند شریف هم، در محیط کار خود میتواند نهی از منکر کند. یک کاسب مؤمن هم، در محیط کار خود میتواند نهی از منکر کند. یک هنرمند هم، با وسایل هنری خود، میتواند نهی از منکر کند. روحانیون در محیطهای مختلف، یکی از مهمترین عوامل نهی از منکر و امر به معروفند. نمیشود این واجبِ بزرگ الهی را در دایره‌های کوچک، محدود کرد. کار هم کار همه است. این‌طور نیست که مخصوص عدّه خاصی باشد. البته هرکس وظیفه‌ای دارد. من در پیام تشکّری که منتشر شد، عرض کردم: قشرهای مختلف، باید جایگاه خود را در امربه معروف و نهی از منکر، پیدا کنند. هر کس جایگاهی دارد. کجا باید نهی از منکر کنید؟ شما در مقابل کدام منکر میتوانید مقاومت کنید و بایستید؟ کدام رامیشناسید؟ کار، کار مردمی است. البته، علمای دین باید مردم را هدایت و راهنمایی کنند؛ کیفیّت نهیازمنکر را بیان کنند و منکر را برای آنها شرح دهند.)

 

با توجه به خط آخر این صحبتها شما کی می خواهید دیگر منکرات که به گفتهء حضرت آقا مهمترینش در حوزه های دیگر است را برای مردم شرح دهید؟!
آیا باید یک خانم را به خاطر بدحجابی پیاده نظام دشمن بنامیم ولی یک مسئول با انواع تخلفات را نباید یک نهی از منکر ساده کرد و تازه با آن تعامل هم داشته باشیم ؟!


4- به غیر از مسجد عطار در کدام مساجد ستاد امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است ؟!


5- چرا مردم از این ستادها استقبال نمی کنند ؟!
شاید یک دلیل آن این باشد که مردم می گویند امر به معروف و نهی از منکر هزینه دارد و ما حاضریم هزینه بدهیم ولی بعضی از مسئولین چه هزینه ای برای این واجب الهی می خواهند بدهند ؟!
آیا عده ای در وسط خیابان باید خطرات و توهینهای امر به معروف ونهی از منکر را پذیرا باشند و عده ای هم جلسات و چلو کباب و جوحه کباب های آن را ؟!


6- شما کی می خواهید این فریضه را در بین مسئولین احیاء کنید تا بین مردم هم احیاء شود ؟!
بطور مثال چرا پس از سالها سپاه از حضور بسیجیان به بهانهء یک بخشنامه در این طرحها امتناع می ورزد و شما به عنوان رئیس ستاد احیاء این مسئله را حل نمی کنید و این مسئله را برای آنها روشن نمی کنید ، وقتی یک ارگان که وظیفهء پاسداری از ارزشهای نظام را ئارد بهانه می آورد و از این فریضه شانه خالی می کند خوب باعث می شود مردم هم بهانه بیاورند و شانه خالی کنند .
(حال چرا بهانه : چند سال پیش طبق بخشنامه ای از سپاه خواسته شده که بسیجیان با لباس بسیج و اسم و رسم بسیجی در این طرحها شرکت نکنند نه اینکه هر کس بسیجی بود شرکت نکند !)
یا وقتی مسئولین به آنها انتقاد شد با روی خوش پذیرا باشند و موارد را اصلاح کنند مردم هم یاد می گیرند و پذیرای کسی که آنها را نهی از منکر می کنند می باشند و نمی گو یند اول برید جلوی اختلاسها را بگیرید و بعد بیایید سراغ ما !!!


7- با توجه به اینکه مجلس شورای اسلامی به تازگی تصویب کرد که ستاد احیاء هم ستاد احیاء است و هم ستاد اجراء و مسئول اجرای آن هم بسیج مستضعفین است آیا شما باز هم می گو یید ما وظیفهء اجرا نداریم ؟!
اگر چه این هم یک بهانه است زیرا که قبل از تصویب این مصوبه هم ستاد احیاء معاونتی به نام معاونت اجرائی داشت !!!
موارد و سؤالها زیاد است که به دلیل اینکه مطلب خیلی طولانی شد فعلاً به همین مقدار کفایت می کنم و شاید در فرصتی دیگر باقی موارد را بیان کنم .

برچسب ها :
ناشناس
|
یک شنبه 4 مرداد 1394 - ساعت : 15:48
شرکت در طرح های امر به معروف و نهی از منکر برای سپاه هزینه دارد و جلوه وی را خراب میکنه برای همین سپاه تمایلی به اجرای امر به معروف و نهی از منکر نداره
چقدر خوبه برید یه نگاهی به طرح هفت گام امر به معروف و نهی از منکر سپاه بیندازید و خودتان قضاوت کنید که سپاه منظورش از امر به معروف و نهی از منکر چیه و آیا تا کنون تو اجرای این طرح موفق بوده یا نه؟

ناشناس
|
یک شنبه 4 مرداد 1394 - ساعت : 01:28
به هر حال از اينكه ايشان نسبت به مسئله بدحجابي در شهر اعتراض خود را از طريق خطبه هاي نماز جمعه اعلام داشتند و مردم را دعوت به شركت در گروههاي امر به معروف و نهي از منكر مساجد نموده اند بايستي تشكر كرد و ايشان را بايد كمك كرد كه امر به معروف و نهي از منكر مساجد احياء گردد

م.ط
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 19:58
مطلب خوبی نوشته این بنده خدا
بعضی ها دارند فحشهای امر به معروف و نهی از منکر را می خورند و بعضی دیگر ...... .

ولی مطلب مهم دیگر این است که امر به معروف ونهی از منکر را خلاصه در حجاب می کنند ولی در این زمینه هم کار خاصی نمی کنند ، بعضی ها دیگر یواش یواش دارند لخت می شوند خانم خود بنده می گفت چندی پیش در خیابان دختری را دید که مانتویی بسیار کوتاه پوشیده بود و شلواری لی پوشیده بود از این مدلهایی که جلوی آن را پاره پاره می کنند و آنقدر پاره کرده بود به طوری که خیلی از پای آن و حتی لباس زیر آن مشخص بود .
دیگر نمی دانم چه اتفاقی باید بیفتد تا حداقل در مورد همین حجاب هم کاری شود .

پاسخ ها
رضا
|
یک شنبه 4 مرداد 1394 - ساعت : 00:53
واقعاً وضعیت حجاب بسیار نامناسب است .
دلخوش
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 19:10
جدی .........! 13 ساله سال در سال قبل بدتر . مساجد ا جوان خالی شده شهر از بدحجاب و جلسات .... پر شده. ول کن بابا اینا..... شما حزب الهی ها هم دلتون خوشه

ناشناس
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 18:48
از این جمله که ستادهای مساجد تشکیل شده پس چرا مردم شرکت نمیکنند ، یاد مطلبی افتادم ! سوای اینکه بیان این مطلب یعنی ما کارمان را انجام داده ایم ولی مردم سستی میکنند ، که خود عذر بدتر از گناه است ولی از سوی دیگر نشان دهنده نقاط قوت و ضعف ایشان است ، مانند موضوع ساخت و ساز مصلی و مساجد که نقطه قوت ایشان است و عدم توانایی در جذب جوانان به مساجد که در تخصص ایشان نیست ! که البته با توجه به مسئولیت ستاد احیا باید از ایشان پرسید کدام معروف را در جامعه احیا کرده اند ؟البته اگر قرار بود برای ستاد احیا ساختمان بسازند حتما موفق بودند ولی حالا مردم این شهر چه کنند که نیاز به مسئول فرهنگی دارند نه به........ !!!!!

ناشناس
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 18:35
راستی واقعا چرا از حوزه های مختلف امر به معروف و نهی منکر برای مردم نمیگویند؟نه این است که خود نیز مشمول همان حوزه ها میشوند و آنوقت بعنوان بالاترین مسئول فرهنگی شهر باید پاسخگو باشند؟و جز این است که از شرایط حوزه فعالیت یک مسئول باید به ضعف و قوت عملکردش پی برد ؟و نه از گزارشهای همایشی و بی اثر؟وسوال اصلی اینکه با توجه به فضا و شرایط فرهنگی موجود چطور میتوانند از عملکرد 13 ساله خود بعنوان مسئول فرهنگی شهرستان دفاع کنند ؟ البته منهای ساخت و ساز که حوزه پاسخگویی شورا و شهرداری است ، نه مسئول فرهنگی شهرستان.!

ناشناس
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 18:05
اگر عده ای بد حجاب پیاده نظام دشمن باشند ، حتما برخی مسئولین که حتی حاضر به پاسخگویی در قبال وضعیت بد فرهنگی حاصل از سو مدیریت چندین ساله شان است نمیشوند ، اسمشان را باید گذاشت .......!!

مجتبی
|
جمعه 2 مرداد 1394 - ساعت : 19:45
مطلب خوبی نوشته این بندهء خدا
آقای ملکیان می پرسند که چرا مردم شرکت نمی کنند در امر به معروف مساجد ؟!
ما هم جواب می دهیم به همان دلیل که مسئولین وسپاه شرکت نمی کنند .

پاسخ ها
ناشناس
|
یک شنبه 4 مرداد 1394 - ساعت : 01:30
اين تذهبون؟
دفاع از ارزشهاي اسلام و انقلاب وظيفه كدام ارگان است؟
ج.ر
|
چهارشنبه 31 تیر 1394 - ساعت : 20:28
واقعاً مصداق این صحبتهای آقا مسئولین شهر خودمان است مخصوصا این جملات :
(امربه‌معروف فقط این نیست که ما، برای اسقاط تکلیف، دو کلمه بگوییم. آن هم در مقابل منکراتی که معلوم نیست از مهمترین منکرات باشند . ) و یا ( اگر ما امربه‌معروف را در یک دایره محدود، آن هم به وسیله افراد معلومی، زندانی کنیم، دشمن هم در تبلیغات خودش بنا میکند سمپاشی کردن)
واقعاً در شاهین شهر نهی از منکر خلاصه می شود به مبارزه با بدحجابی و این کاری هم که انجام می شود توسط یک گروه چند نفره انجام می شود که در اصل این گروه هم خلاصه می شود به یک نفر که وقتی می گویی امر به معروف و نهی از منکر همه یاد این یک نفر می افتدند که همیشه و اگر تنها هم باشد نهی از منکر می کند و این یک نفر هم که محصول ستاد احیاء نمی باشد .
پس باید پرسید که ستاد احیاء که کارش احیاء است نه اجراء چه چیزی را احیاء کرده است ؟!!!

زهره ب
|
چهارشنبه 31 تیر 1394 - ساعت : 16:40
فقط بدحجابی در دین شماه پیاده نظام دشمن است
اگر اختلاس کنند و یا استخدام فامیلی یا بیت المال را حیف میل نمایند و برخی روحانیون هم سکوت کنند ، دیگه پیاده نظام دشمن نیستی و لابد پیرو رهبر هم هستی !!!!!!!!!!!!!!!

یک طلبه
|
چهارشنبه 31 تیر 1394 - ساعت : 16:22
رهبر معظم انقلاب فرموده اند : البته انسان نهی از منکر هم میکند؛ نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت .
پس این صحبت امام جمعه با صحبت رهبری تناقض دارد و اگه بدحجاب ها بفهمند که امام جمعه به آنها گفته پیاده نظام دشمن مطمئناً باعث ایجاد نفرت در آنها می شود و نسبت به دین و روحانیون بدبین می شوند .
پس بنابراین فکر می کنم دادستان ویژهء روحانیت که خیلی نگران شأن روحانیت می باشند ورود کنند وبا ایشان برخورد قانونی کنند .

پاسخ ها
نادر
|
شنبه 3 مرداد 1394 - ساعت : 12:29
بله حتماً باید ورود کنند و با ایشان برخورد قانونی کنند .
میثم
|
چهارشنبه 31 تیر 1394 - ساعت : 15:50
اون از مسئول دفترش که گفته بود شاهین شهر شیر اطمینان نظام است و این هم از خود ایشان که بعد از 13 سال می گویند اینها پیاده نظام دشمن هستند ، بعد می گویند شاهین شهر را عده ای خراب می کنند ، خوب خودتون شاهین شهر را با این حرفها خراب می کنید !!!

ف.م
|
چهارشنبه 31 تیر 1394 - ساعت : 04:02
واقعا که در اینجا باید گفت :
گفتا شیخا هر آنچه گوئی هستم / آیا تو چنان که مینمائی هستی؟

میلاد
|
چهارشنبه 31 تیر 1394 - ساعت : 02:24
یعنی همین طوری گفته پیاده نظام دشمن ؟!!! ، دلیل هم آورده که چرا پیاده نظام دشمن هستند ؟!!!